Топ-5 місць для осінніх прогулянок у Львові

фото з сайту prolviv.com

фото з сайту prolviv.com

Дозвілля та їжа
12 жовтня 2016 13:02

Аби відчути красу осіннього Львова, не обов’язково їхати далеко за місто. Достатньо знайти час на невелику пішу прогулянку та запросити з собою того, хто зробить таку мандрівку особливою.


Стрийський парк


Топ-5 місць для осінніх прогулянок у Львові фото

Одне з найстаріших місць Львова, пам’ятка садово-паркового мистецтва національного значення. Стрийський парк вважали найгарнішим парком міжвоєнної Польщі. Нині ж він є своєрідною перлиною міста. Тут росте понад 200 видів дерев і рослин. Колись тут була оранжерея, альпінарій, а також платанова і липова алеї. Зараз же відвідувачі парку найчастіше йдуть до невеличкого паркового озера, аби помилуватися лебедями.


Шевченківський гай


Топ-5 місць для осінніх прогулянок у Львові фото 1

Музей народної архітектури і побуту "Шевченківський гай" – етно-парк, музей просто неба у Львові. Розташований на лісистих горбах Львівського плато, у північно-східній частині міста, в місцевості Кайзервальд на території ландшафтного парку "Знесіння". Музей вдало об’єднує горбистий ландшафт, відновлену рослинність Карпат і дбайливо перенесені історичні споруди з різних регіонів Західної України. Територія парку становить приблизно 84 гектарів.


Парк біля Франкового університету


Топ-5 місць для осінніх прогулянок у Львові фото 2

Вважається найстарішим міським парком в Україні. Розбитий на території близько 11 гектарів. Розташований навпроти головного корпусу Львівського національного універистету імені Івана Франка. Історія цього парку бере свій початок із кінця ХVI століття. Засновником можна вважати Антоніо Масарі, який і подарував родинний сад місту, переробивши його на італійський манір. А опісля міський садівник перепланував його за взірцем тогочасного англійського парку ландшафтному стилі.


Високий замок


Топ-5 місць для осінніх прогулянок у Львові фото 3

Заснований у 1835 році, загальна площа – 36,2 гектарів. Ця місцевість розбита на схилах Замкової та Княжої гір, розташований на висоті, із якої відкривається вражаюча панорама міста. Звісно, піднятися на оглядовий майданчик Високого замку й без того є першим завданням тих, хто приїздить до Львова. Та лише львів’яни знають, що і без цього можна прогулятися розкішними алеями зі столітніми деревами й цікавою історією.


Парк культури


Топ-5 місць для осінніх прогулянок у Львові фото 4

Парк культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького (у народній мові – Парк культури) також є пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення. У верхній частині парку культури розташований Монумент Слави. Від первинної сталінської версії парку залишилися лише два архітектурних об’єкти: колонада центрального входу та будівля кінотеатру "Дружба". Тим не менше, цей парковий комплекс вважається прикладом вдалого пристосування архітектурних об’єктів до специфіки ландшафту і вдалого використання історизму в архітектурі. Своєрідною родзинкою парку є центральна алея парку, довжиною понад 800 метрів.

Джерело: prolviv.com

Читайте ще новини Львова:

Вино, повітряні кулі та кава: ТОП фестивалів осені на Західній Україні

Кучеряві свині, цілющі віслюки та райдужна форель: ТОП-5 екзотичних ферм Західної Украіни

"Маст сі": ТОП-15 найпопулярніших "туристичних" кнайп Львова

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах