Пандемічний 2020-й рік негативно вплинули на гастрономічне життя туристичного Львова. Через карантинні обмеження, зменшення потоку туристів, високу орендну плату й інші негаразди чимало популярних ресторанів, кнайп і кав’ярень міста Лева стали економічно невигідними й просто зникли з гастрономічної мапи міста. Від них залишилися лише яскраві фото, та не менш яскраві спогади.
VG Львів вирішив згадати найпопулярніші серед містян і туристів заклади, які втратив Львів у 2020 році.
Вогняний дракон на концептуальному ресторані «Дім Легенд» – один із перших, кого «вбив» коронавірус. Хоча «Дім Легенд», як концептуальний ресторан, закрили для відвідувачів у 2019 році, проте випити кави у затишному приміщенні на першому поверсі й піднятися на терасу, аби зробити світлини з «горбатим Запорожцем» і Сажотрусом, у березні 2020 року ще можна було. Дракона демонтували вже під час карантину 2020. Тоді ж, коли й вивіску.
Кінець "епохи Дракона" у Львові настав наприкінці квітня 2020 року.
«Будинок сажотруса та його сім'ї, де живуть львівські легенди. Сажотрус та його сім'я збирають книги про Львів у своїй бібліотеці, пильнують львівських левів, стежать за рівнем води в Полтві і рахують, чи хто не вкрав пару метрів старої австрійської бруківки. Саме тут офіційно пильнують за львівським часом, щоб годинникова стрілка не відставала і йшла точно по-львівськи. Як коли треба почистити пару коминів, то сажотрус сідає на свого трабанта, припаркованого на даху, і так обминає львівські корки. Вночі, коли сім'я засинає, легенди пильнує львівський смоґ з святоюрської гори», – ось так в Холдингу емоцій «!FEST» свого часу презентували популярний серед львів’ян і туристів «Дім легенд». Нині від нього залишилися лише яскраві фото і щемливі спогади, світлини і відео.
Цей бар в історичній частині Львова завжди приваблював туристів. Особливо, у пізні години.
Лаконічний інтер'єр у стилі лофт – цегляні стіни, меблі з дерева й десятки бідонів усюди, різних кольорів і розмірів. Гості бару "Бідон" неабияк захоплювалися крафтовими наливками і чебуреками, про що свідчать численні схвальні відгуки у мережі.
Так, цей бар на Лесі Українки часто потрапляв у зведення патрульних через нічні бійки і скандали, але хто вже згадає про погане... Карантин прибрав "Бідон" із гастрономічної мапи Львова.
Запацькані двері атмосферного закладу на Староєврейській нині зустрічають гостей оголошенням «Перепрошуємо, заклад тимчасово не працює». Втім, за словами керівника PR-відділу львівського «Холдингу емоцій !FEST» Тараса Маселка, до якого й входить легендарна кнайпа, немає нічого постійнішого, ніж тимчасове.
«Галицько-жидівську кнайпу закрили з економічних міркувань. На жаль, так виглядає, що вже остаточно. Що буде на цьому місці – не готовий сказати", – зазначив Маселко.
А ще якихось вісім місяців тому популярний концептуальний ресторан у історичному єврейському кварталі Львова поблизу руїн синагоги Золота Роза (звідси й назва) «тріщав» від туристів, які приміряючи капелюхи й пейси, активно торгувалися за цифри у рахунку. «Родзинкою» цього закладу було його меню –літературний альманах, який розповідав про історію євреїв Львова, але немав цін. «Вартість наїдженого залежить від вміння клієнта торгуватись», – зазначали офіціанти гостям до карантину. Але вже все…
Поштове відділення у Львові, де зібрана найбільша колекція львівських поштівок і готують легендарні нарізанці часів Роберто Бандінеллі, припинило роботу у листопаді. Про те, що популярну кав'ярню "Пошта на Друкарській" закрили назавжди, VG Львів підтвердили в адміністрації закладу.
Зазначимо, що «Пошта на Друкарській» розташована в історичній частині міста, на вулиці Друкарській, 3. Це останнє аналогове поштове відділення у Львові. Містянам і туристам це місце полюбилось за його атмосферність. Стіни закладу прикрашали старовинні марки, поштові скриньки, друкарські машинки тощо. Тут можна було не лише смачно поїсти, але й придбати сувеніри та поштівки, запакувати їх та відправити друзям.
У березні 2020 року, після 23 років роботи, у Львові закрили найстаріший нічний клуб Picasso, що на Зеленій, 88. 23-й День народження і водночас прощальний концерт заплановали на неділю, 29 березня, але через карантин він так і не відбувся.
За словами власника Picasso Романа Кравчишина, останнім часом клуб працював не так успішно, як раніше... Можливо диво і сталося б, можливо ще вдалося б домовитися про меншу орендну плату, але це стало непотрібним. Карантин...
Легендарну скульптуру Пабла Пікасса, яка розташована перед входом у клуб, Кравчишин пообіцяв забрати.
Libraria Speak Easy Bar теж не пережив карантину 2020. Перший класичний speakeasy-бар ресторатора Вардкеса Арзуманяна «ховався» у провулку між вулицями Лесі Українки та Вірменською, не мав вивіски, але його легко, майже інтуїтивно знаходили меломани. Та що там казати, тут слухав джаз сам Френсіс Фукуяма!
Libraria Speak Easy Bar зарекомендувала себе як гарний майданчик для клубних виступів джазових виконавців з України та всього світу. Тут виступали Роберт Гласпер, Тейлор МакФеррін, Террас Мартін, Джамала, Рейчел Терріен, Фіма Чупахін, Наташа Лєбєдєва та Денис Аду, Лаура та Крістіна Марті, Міша Циганов та Олексій Коган, Ігор Закус та Ханс Пітер Салентін і багато інших яскравих музикантів.
«Це єдиний за 25 років проект, який я закрив з сльозами на очах», – зізнався Вардкес Арзуманян.
Проте, є й гарні новини. У 2020 році у центрі Львова відкрили кав’ярню в скандинавському стилі з видом на Оперний театр, м'ясний паб із панорамою на проспект Свободи, сімейну пиріжкову. А 1 березня 2021 року в "Арсені" на Сихові анонсують відкриття ресторану швидкого харчування мережі «KFC».