Львів’ян і переселенців запрошують на екскурсії у вихідні

Львів’ян і переселенців запрошують на екскурсії цими вихідними, 16-18 вересня

Львів’ян і переселенців запрошують на екскурсії цими вихідними, 16-18 вересня Фото: tvoemisto.tv

Дозвілля та їжа
15 вересня 2022 17:39

Львів’ян і переселенців запрошують на екскурсії цими вихідними, 16-18 вересня. На одну з екскурсій запрошують внутрішньо переміщених осіб за добровільний внесок.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь щоб бути в курсі найважливішої інформації. 

16 ВЕРЕСНЯ, П’ЯТНИЦЯ

  • 14:00-15:30 – Довкола цитаделі  

Де "народилась" Гасова лямпа, де були перші кінотеатри, де виготовляли і досі продають музичні інструменти, де процвітали банкіри, де графи будували розкішні палаци, де Св. Дух сходив на будителів української нації та багато інших "де". Усіх  охочих запрошують на неймовірну прогулянку відкриттів!         

Місце зустрічі: вул. Коперника, 1

Екскурсовод: Юлія Сафронова, 0635612979

Вартість: 100 грн з особи

Реєстрація.

Фото: city-adm.lviv.ua Фото: city-adm.lviv.ua
  • 17:30-19:00 – Польські генерали та італійські пристрасті

Невеличкі вулички Паркова, Рутковича та Самчука, розташовані навколо Стрийського парку, поєднані між собою не лише розташуванням, а й історією та назвами. Тут можна побачити лебедя, корабель, гладіатора і навіть будинок а-ля Гауді. А долі людей, які тут жили, гідні історичних романів, за ними можна знімати мелодрами, детективи, фільми жаху... Почуємо історію славетного гімнаста, який пройшов крізь німецькі концтабори, творця мостів, відомого нафтопромисловця, з яким пов'язаний один із найбільших скандалів у Львові... А чого варті три (або й чотири) музи видатного українського письменника чи справжні італійські пристрасті в родині відомого професора! А чи знаєте, як пов'язані між собою видатний норвезький художник-експресіоніст і польський поет-дисидент, лідер тогочасної краківської богеми? А яке відношення має польський генерал-майор до однієї з найбільш пікантних і романтичних історій в Європі? А генерал, який виявився... скажімо так, не зовсім генералом? Про все це і більше дізнаєтеся на цій екскурсії!

Місце зустрічі: кут вулиць Стрийської і Рутковича

Екскурсовод: Марія Лук'янова, 0984971049

Вартість: 150 грн з особи

Реєстрація.

17 ВЕРЕСНЯ, СУБОТА

  • 14:00-15:30 – Довкола цитаделі  

Де "народилась" Гасова лямпа, де були перші кінотеатри, де виготовляли і досі продають музичні інструменти, де процвітали банкіри, де графи будували розкішні палаци, де Св. Дух сходив на будителів української нації та багато інших "де". Усіх  охочих запрошують на неймовірну прогулянку відкриттів!         

Місце зустрічі: вул. Коперника, 1

Екскурсовод: Юлія Сафронова, 0635612979

Вартість: 100 грн з особи

Реєстрація.

18 ВЕРЕСНЯ, НЕДІЛЯ

  • 14:00-15:30 – Там, за газівнею, під дубом...

У неділю запрошуємо на прем'єру нової екскурсії новим районом! Він чомусь вважається не надто цікавим, але це далеко не так. Хоч тут не було палаців та шикарних вілл, але теж можна знайти багато вартого уваги. Почнемо з того, чи ви знаєте, що таке Клепарів, чому він так називається і де він був? А де знаходився Королівський млин чи медоситня? Як пов'язані зі Львовом Ріо-де-Жанейро і підводний човен? Всі знають, що у Львові винайшли гас, а як щодо газу? Чи відомо вам, що з ним теж пов'язаний рекорд нашого міста? А яка вулиця ніколи не змінювала свою назву?) Під час екскурсії Ви побачите будівлю, де проводили молебен для імператора, старі унікальні будинки, цікаві дворики... Почуєте історію художника-графіка, який передбачив свою смерть, видатного російсько-українського воєначальника, "батька" атомної бомби та першої в світі АЕС, сліпого хлопчика, який став... японським класиком, і більш відомий в Японії, ніж на Батьківщині в Україні... Приходьте, буде цікаво!    

Місце зустрічі: фонтан біля ТЦ Форум 

Екскурсовод: Марія Лук'янова, 0984971049

Вартість: 150 грн з особи       

Реєстрація.

Фото: justlviv.it Фото: justlviv.it
  • 17:00-18:30 – Із Лємберґа у Львів.

Піша прогулянка від Стрийського парку до озера на перехресті Стрийська/Наукова – екскурсія для внутрішньо переміщених осіб.

У другій половині ХІХ століття Львів переживав справжній бум: театри, університети, електрифікація, трамваї і перші автомобілі. Неможливо сповна передати цю історію без згадок про Стрийський парк і грандіозні виставки, які відбувалися в ньому, які відвідував навіть австрійський імператор. Також вулиця Стрийська – це і про потужні промислові об’єкти, які діяли у Львові в радянський період. Наше місто було важливою складовою, навіть обличчям радянської модернізації, індустріалізації в другій половині ХХ століття. Про Львівський автобусний завод знали у різних куточках СРСР. Врешті-решт, за незалежної України на вулиці Стрийській та її околицях уже також з’явилось декілька надзвичайно цікавих та вартих уваги локацій. Про це все, а також багато іншого, будемо говорити на прогулянці, маршрут якої пролягатиме від австрійського Львова, через радянський, до сучасного.

Місце зустрічі: майданчик перед водонапірною вежею у Стрийському парку

Екскурсовод: Євген Гулюк, історик, гід, публіцист, 0969284368

Вартість: добровільний внесок        

Реєстрація.

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах