Куди піти у Львові з малими безкоштовно: 7 оригінальних дитячих майданчиків. Фото: https://unsplash.com/Tim Cooper.
Куди піти у Львові з малими й так, щоб не за всі гроші – запитання, яке турбує багатьох батьків, а також дідусів і бабусь. VG Львів розповідає про небанальні дитячі майданчики у Львові, бавитися на яких можна безкоштовно й необмежену кількість часу.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Допоможіть журналістам Vgorode.ua виконувати свою роботу. Підтримайте фінансово >>> ❤
Ця небанальна пригодницька локація для дітей з'явилася у серпні минуло року на місці демонтованих старих турніків. Того ж року простір на площі Святого Теодора у Львові отримав відзнаку Національної архітектурної премії, ставши найкращим серед дитячих майданчиків в Україні. Тут є підвісні містки, колоди для лазання, гірки для скелелазіння різної висоти, будиночок для ігор, де можна сховатися від дощу. Усе це доступне для дітей різного віку та з різними здібностями.
Де шукати: площа Святого Теодора.
Це дитячий майданчик європейського зразка із неагресивною фоновою архітектурою, пластичними формами та ландшафтними елементами, який відкрили у 2018 році. Для веселих забав тут є будиночок на дереві, батут, балансири, гойдалки, гірка й інші цікаві ігрові елементи.
Майданчик у сквері святого Юра вміщує одночасно до двадцяти дітей трьох вікових груп: від новонароджених до шести років, від шести до десяти та десяти-дванадцяти років.
Де шукати: сквер біля собору Святого Юра.
Дитячих майданчиків в одному з найбільших лісопарків Львова Білогоріщі є декілька. Ми ж розповімо про найновіший – той, що із дерев'яним корабликом, який катає дітлахів, ніби й справді морем, а головне – гіркою для скелелазіння малюків. Остання неабияк подобається маленьким екстремалам.
Майданчик екологічний – для його створення використовували лише природні матеріали: деревну мульчу, пісок, відсів. Ігрові елементи також здебільшого з дерева. Окрім уже згаданих ігрових елементів, тут є тарзанка, гойдалки, балансири.
Де шукати: Лісопарк Білогорща
Незвичайний дитячий майданчик облаштували у Личаківському парку міста Львова кілька років тому. Окрім, власне, гігантського дракона, який так подобається маленьким відвідувачам, тут є пеньки для бігу, валуни для стрибків, пісочниця, канатна дорога, дерев’яний місток, насипні пагорби – загалом близько двадцяти елементів.
Де шукати: Личаківський парк.
Новий небанальний об’єкт дитячого дозвілля з'явився у Замарстинівському парку Львова у 2021 році. Виготовлений із акації – найкращого матеріалу для таких забав, корабель став ідеальним місце для маленьких мандрівників, які марять морем. Серед ігрових елементів дитячого майданчика такі, як: балансир, лабіринт, три види гойдалок, з-поміж них – канатна, а також гойдалка з гніздами-кошиками та драбинкою, бізіборди, лазанки тощо.
Де шукати: Замарстинівський парк.
Дитячий ігровий простір у парку «700-річчя Львова» – перший облаштований у час повномасштабної війни Росії проти України. У ньому передбачили музичну зону з ксилофоном та органом, скельну гірку, підвісні канати та лазанки, а також карусель, гойдалки, балансири, гамаки, пісочницю й інші цікаві елементи.
На перший погляд цей майданчик більше нагадує великий простір, розділений на два сектори – для молодших і старших дітей, аби було цікаво та безпечно хлопчикам і дівчаткам різних вікових категорій.
Де шукати: Парк "700-річчя Львова".
Це один із найновіших майданчиків міста Лева, створений за мотивами найвідомішого дитячого твору Івана Франка "Лис Микита". Встановлення ігрової зони, основним матеріалом якої стало натуральне дерево, розпочалося у середині жовтня. Фінансування взяв на себе приватний підприємець, який побажав залишитися невідомим.
Гойдалки, балансири, лазанки, вежа-лабіринт у вигляді замку — усе це виготовив німецький виробник, який спеціалізується на дитячих майданчиках, і за рівнем безпеки вони відповідають німецьким стандартам.
Де шукати: Парк Івана Франка.