Безкоштовно: куди піти у Львові з дітьми цього тижня — афіша. Фото: unsplash.com.
На початку нового тижня розповідаємо про найцікавіші виставки, екскурсії, квести та зоокуточки Львова, які можна відвідати безкоштовно. Запевняємо, буде цікаво і дітям, і дорослим. Дивіться повну афішу Львова.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Музей історії електрифікації Львівщини запрошує на безкоштовну екскурсію. На відвідувачів чекає захоплива розповідь про те, як і де у Львові вперше з'явилось електричне освітлення, які казуси та оказії супроводжували цей процес, звідки у нас в домівках "береться" електроенергія і який шлях вона "проходить" від електростанції до нашої розетки.
Для участі в екскурсії потрібна попередня реєстрація.
Коли: 10 лютого, початок о 17:00.
Де: Музей історії електрифікації Львівщини, вулиця Мушака, 56.
Музей Міста (МуМі) пропонує пройти квест центром Львова «Як риба в місті». В його основі – мапа із зображеннями місць, які діти рекомендують відвідати своїм одноліткам. Також команди отримують набір мандрівника і мандрівниці з інструментами, які допоможуть розв'язати 10 завдань різної складності.
Квест розроблено для підлітків, однак завдання є достатньо цікавими для сімейних команд з дітьми, а також для дорослих.
Участь в квесті безкоштовна. Достатньо зібрати команду 2-5 осіб, зареєструватись та підписатися на МуМі в соцмережах. У визначений час прийти до музею чи Центру туристичної інформації і позичити набір мандрівника та мандрівниці. Після проходження квесту його потрібно буде повернути. За виконані завдання, команди отримують невеликий подарунок від Музею Міста.
Квест можна отримати за такими адресами:
Коли: щодня.
Де: площа Ринок, 1, вулиця Руська, 20, вулиця Устияновича, 4, Окуневського, 3, вулиця Б. Антоненка-Давидовича, вулиця Личаківська, 189, вулиця В. Симоненка, 10, вулиця Б. Хмельницького, 175.
Музей "Слідами галицьких євреїв" працює при всеукраїнському єврейському благодійному фонді "Хесед-Ар’є". Якщо вам цікаво дізнатися, як євреї вплинули на львів’ян, та які цінні речі залишили на згадку про свою культуру; що таке цдака і для чого був дітям спеціальний посуд фабрики Бачевіса; чому ключ від синагоги, який зберігається у Музеї, виготовлений зі скла, – неодмінно завітайте на безкоштовну екскурсію.
Коли: щодня, з 9:00 до 21:00.
Де: Кімната-музей "Слідами галицьких євреїв", вулиця Котляревського, 30.
ENG (below) Календар — це ритм часу, надійний хранитель пам’яті про те, що лежало в першооснові кожної з культур, а також хранитель особистої історії кожної людини. Дати народжень, смертей, святкувань і робочих розкладів. А ще – ритмічний вимір життя природи і людини.
У 2020 Дарія Зав’ялова створила серію з 12 текстильних колажів з назвою 12/20, з присвятою кожному місяцю того карантинного року.
У доробку Олени Зотової є серія текстильних колажів "Чотири пори лісу", омаж Параджанову, що теж відображає часові цикли, зокрема природи. Ці серії, доповнені іншими пейзажами художниць, складають виставку "Календар".
Коли: щодня, з 12:00 до 19:00.
Де: "Зелена канапа", вулиця Вірменська, 7.
Відкриття виставки українського активіста та художника з Лисичанська Віталія Матухна відбулося 2 лютого у Львівському муніципальному мистецькому центрі. Наразі Лисичанськ тимчасово окупований російською армією вже вдруге. Місто, яке повільно помирало, наразі зруйноване на 60%. Локальна пам’ять залишається всередині зруйнованих війною та деіндустріалізацією споруд. Після деокупації ми почнемо майже з нуля. Моє місто вже ніколи не буде таким, яким я його пам’ятав, неможливо сказати, що збережеться від Луганщини загалом.
Коли: щодня з о 10:00 до 21:00.
Де: Львівський муніципальний мистецький центр, вулиця Стефаника, 11.
Хоча екоцентр у Львові чимало людей вважають зоопарком, та насамперед він є закладом освіти, де діти можуть отримати хороші знання про травин та досвід роботи з ними. Більшість мешканців зоокутка врятували від смерті через травми отримані в дикій природі або ж від рук недобросовісних господарів. Загалом у центрі є більше 130 тварин, серед яких чимало екзотичних.
Коли: у будні – з 10:00 до 17:00. У вихідні – з 10:00 до 15:00.
Де: вулиця Кубанська, 12.
Унікальне місце у Львові, де можна зустріти найрізноманітніших тварин і птахів: лисиць, вовків, білок, єнотів, бобрів, конів, тхорів, кроликів, котів, орлів, лелек, сов, воронів… Притулок розташований у парку "Знесіння" у Львові. Вхід туди вільний і бажаний, як для волонтерів та охочих допомогти, так і для тих, хто просто хоче поспілкуватися з тваринами. Благодійні внески і гостинці для тварин вітаються.
Що можна принести для мешканців Домівки: курятину, дрібну рибу, корм для гризунів, корм для котів і собак "4 лапи", овочі та фрукти (банани, ківі, яблука, хурма, виноград), горіхи (грецькі, арахіс), фарш, сухофрукти, зерно (насіння соняшника, кукурудза, овес).
Коли: щодня з 10:00 до 17:00.
Де: Домівка врятованих тварин, вулиця Довбуша, 24.
Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.