Все, що потрібно знати про податок на нерухоме майно у Львові

Все, що потрібно знати про податок на нерухоме майно у Львові

фото poshouse.ru

Львівська міська рада затвердила  "Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки" і визначила ставки податку, який мешканці міста сплачуватимуть за квартири та будинки.


Коли і як платити

Сплата податку почнеться не раніше 1 січня 2016 року.

З 20 лютого 2015 року року почнеться наповнення бази суб’єктів оподаткування, але до липня поточного року депутати можуть внести зміни в положення про податок на нерухоме майно. 

Сплата податку приватними особами відбувається протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення, а юридичні особи повинні робити авансові внески щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом. 


З якої площі 

Згідно з прийнятою ухвалою, львів’яни будуть платити податок за площу понад 80 кв. м для квартир та понад 160 кв. м для будинків. Якщо у власності є кілька квартир, то їх площа сумується. Якщо у власності є і квартира, і будинок, то їх площа додається, і податок нараховують на площу понад 200 кв. м.


Яка ставка податку

Ставка податку для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, встановлюється у розмірі 0,5% мінімальної заробітної плати. Для юридичних осіб – 2%. Тобто за 1 кв. м оподаткованої площі мешканці міста будуть платити 6,09 грн, а підприємці – 24,36 грн.


Як обрахувати

Таким чином, якщо ви власник  квартири у 100 кв. м, то повинні сплатити податок тільки за 20 кв. м - тобто за ті "зайві" метри, що перевищують площу у 80 кв. м, які не підлягають оподаткуванню. За рік ця плата складе 121,8 грн. (20 кв. м множимо на 6,09 грн). 


Від чого ще залежить ставка податку

У Львові при оподаткуванні нерухомого майна запроваджено зонування. Тобто, ставка податку залежить не тільки від площі, а й від розташування квартири на карті міста:

перша зона - центральна територія історичної забудови, внесена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО - 1%;

друга зона -  територія історичного ареалу (за винятком першої зони) - 0,75%;

третя зона - "спальні" райони - 0,5%.


Щодо пільг

Львівська міська рада може встановлювати додаткові пільги зі сплати податку для фізичних осіб, виходячи з їх майнового стану та рівня доходів. Але пільги не надаються, якщо площа об’єкту оподаткування перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі (тобто понад 400 кв. м для квартири та понад 800 кв. м для будинку). Крім того, пільги не надаються, якщо нерухомість використовується для отримання доходів – у підприємницькій діяльності чи здається в оренду.

ЩЕ НОВИНИ ЛЬВОВА