Львівгаз  пояснив як здійснює нарахування за новими тарифами

"Львівгаз" пояснив як здійснює нарахування за новими тарифами

фото:firstsocial.info

У травні споживачі Львівської області почали отримувати платіжки за спожитий газ із новою ціною.

З 1 квітня 2015 року, відповідним рішенням, НКРЕКП збільшила ціну за спожитий газ у шість разів. 

Проте значна кількість людей виявилася не готовою до таких змін, тому почали масово звертатися у ПАТ "Львівгаз" з питаннями, чому в платіжному документі є ті чи інші суми. У зв’язку цим компанія вирішила дати відповідь споживачам на найбільш типові питання та роз’яснити як проводиться нарахування. Про це повідомляє vgolos.com.ua.

З 1 квітня 2015 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила  нові ціни на природний газ. Вона постановила, що відтепер вартість природного газу буде єдиною для усіх споживачів і становитиме 7,188 грн/куб. м. Окрім того, для споживачів, які використовують газ для опалення, встановлено пільгову ціну 3,6 грн/куб. м. Однак ця ціна діє лише  на обсяг до 200 куб. м/місяць і лише в період від  1 жовтня по 30 квітня.


Чому ціна за метр кубічний газу виходить меншою, аніж передбачено новими цінами?

У зв’язку з тим, що квітень став перехідним періодом в цьому місяці деяким споживачам вартість природного газу була розрахована за трьома цінами:

ціною, яка діяла до 1 квітня 2015 року

пільговою ціною 3,6 грн/куб. м (застосовується на 200 куб. м)

та єдиною ціною 7,188 грн/куб. м. 


Чому відбулося таке нарахування?

Якщо в березні споживачем були зафіксовані показники лічильника не в останні дні місяця, то здійснюючи нарахування відповідно до наданих в квітні показників лічильника,  частина обсягів  (в залежності від дати фіксування показника в березні) розрахована по цінах, які діяли в березні  в залежності від цінової категорії споживача (1,089 грн., або 1,788 грн.). Виходячи з цього вартість метра кубічного природного газу, який відображений в квитанції - є середнім показником між новими та старими цінами.

Наведемо приклад:

26 березня 2015 року споживачем був зафіксований показник газового лічильника 57164.

22 квітня 2015 року був зафіксований показник лічильника 57370.

В результаті, загальне нарахування за квітень було здійснено на 206 м куб. і становило 606,00 грн.

Отож, як проводився розрахунок – 54 м. куб. споживачем було використано з 27.03.2015 р. по 31.03.2015 р. їх споживання було розраховано по ціні, яка діяла у березні (1,089/1 куб. м. ціна за умови наявності лічильника та якщо обсяг споживання природного газу не перевищує 2,500 тис. куб. м/рік )

Розрахунок: 54Х1,089 = 58,80 грн

152 м. куб. споживачем було використано з 01.04.2015 р. по 22.04.2015 р. у квітні газ для опалення  розраховується за пільговою ціною 3,6 грн./1 куб.м.

Розрахунок: 152Х3,6 = 547,2 грн.

У результаті за квітень споживач повинен сплатити 606,00 грн. Відтак, середня вартість метра кубічного газу для нього становить 2,94 грн./куб. метр.


Чому ціна за метр кубічний газу виходить більшою, аніж передбачено новими цінами?

У зв’язку з тим, що у квітні теплопостачальні організації м. Львова проводили гідравлічні випробування в окремих споживачів було відсутнє центральне гаряче водопостачання. За цей період споживачам нараховується оплата за природний газ відповідно до Постанови Кабінету Міністрів №619 від 8.06.1996р. ”Про затвердження норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників”, із змінами.

А саме, документом передбачено: на період перерви у централізованому гарячому водопостачанні норма споживання природного газу для населення встановлюється в розмірі 9 куб. м на людину на місяць. Водночас, за цей період населення не здійснює плату за користування централізованим гарячим водопостачанням.

Підставою для перерахунку плати за гаряче водопостачання та газ є двосторонній акт між теплопостачальною та газопостачальною організаціями, в якому фіксується термін відсутності гарячого водопостачання.

Разом з тим, відповідно до роз’яснення Національної комісії регулювання електроенергетики України наявність електрообладнання для нагрівання води у разі перерви у централізованому гарячому водопостачанні не є підставою для того, щоб не застосовувати норму, затверджену наведеною вище постановою Кабінету Міністрів України. Тому для обліку фактичного споживання природного газу рекомендуємо встановити побутовий газовий лічильник.

Якщо у споживачів виникають додаткові питання вони можуть звернутися до контакт-центру ПАТ "Львівгаз" за номерами телефонів:

032-29-07-104; 067-21-77-104, особисто у Центрі обслуговування споживачів  за адресою: вул. Золота, 42, або у районних управліннях газового господарства.

Львів у новинах:

В аварії на Львівщині постраждало шестеро людей 

У Львові на фесті ANICON 7 можна буде зустріти героїв фільмів та ігор 

У Львові обурені тарифами мешканці пікетували інфоцентр "Львівгазу"