Сподівання марні: комунальних тарифів не знизять

Сподівання марні: комунальних тарифів не знизять

фото:economics.unian.net

Тарифи на газ зменшувати не будуть, а всі заяви про їх необґрунтованість – не більше ніж передвиборчий популізм. Тому в уряді не мають наміру реагувати на “розслідування” депутатів. Про це інформує www.lvivpost.net

“Це неможливо. Зрозуміло, що є якісь політичні цілі перед місцевими виборами, і людей намагаються підготувати до того, що ці тарифи необґрунтовані”, – заявив в інтерв’ю “РБК-Україна” міністр енергетики Володимир Демчишин. “Проблема не в ціні газу, а в тому, що той, хто не має можливості заплатити, повинен отримати дотацію від держави і заплатити за газ стільки, скільки він платив учора”, – додав урядовець.

Що ж до “політичних цілей”, то Демчишин явно мав на увазі висновки робочої групи народних депутатів. “Є необхідність перегляду тарифів з метою забезпечення їх обґрунтованим визначенням. Ми бачимо величезний обсяг та обсяг інформації, який надійшов до комітету, які необхідно доопрацювати”, – заявила раніше Альона Бабак, голова робочої групи ВР з перевірки обґрунтованості підвищення тарифів на комунальні послуги. 

Попередні висновки депутатів такі: збільшення тарифів на газ, електроенергію і на тепло з 15 до 30% було необґрунтованим. Коли ж робоча група “збере весь пакет документів на підтвердження”, тоді проситимуть ВР звернутися до регулятора з вимогою перерахувати тарифи, а заразом ще й у Генпрокуратуру, аби там почали розслідування.

Зрозуміло, що ВР може звернутися до нацкомісії, що займається встановленням тарифів, однак це ще не означає, що там зважатимуть на висновки депутатів. Тим більше, що в самій комісії заявляють, що навіть нинішні тарифи на газ не покривають вартості закупівлі у постачальників. Згадаймо також, що у Міністерстві фінансів раніше також попередили, що нещодавнє підвищення тарифів не останнє.

Львів у новинах:

На Західній Україні готують човни в очікуванні потопу 

У Карпатах з’явиться безкоштовна хатина для мандрівників 

У Львові запрацював ресторан, де отруїлись понад 50 людей: власник виступив зі зверненням