На Західній Україні готують човни в очікуванні потопу

На Західній Україні готують човни в очікуванні потопу

Фото: Манівці

У найближчі дні, за прогнозами синоптиків, очікується підйом води на річках Сян і Дністер - місцями до майже трьох метрів, а на річках басейну Західного Бугу майже на метр.

У Карпатах, попереджають метеорологи, можуть сходити селеві потоки.

"У нас вже напоготові гумові човни і набір з питної води і консервів - на випадок, якщо доведеться рятуватися від повені на горищі", - розповів Vesti житель села Гірське на Львівщині Володимир Малько.

У сільраді нам сказали, що вже готують мішки і пісок для дамби.

Селяни моляться, щоб не було повторення потопу 2008 року, зруйнував тисячі будинків на західній Україні і вбив кілька десятків людей

Як інформує Служба у справах надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міста Дрогобича, є загроза формування дощового паводка та підтоплення будинків.

Мешканців просять забезпечте відвід води з подвір'я житлових будинків, господарських будівель та присадибних ділянок, забрати з підвальних приміщень городину та продукти харчування. Зробить запаси продуктів харчування та питної води на 3 дні.

"Перенесіть більш цінні речі та продовольство на верхні поверхи або підніміть їх на верхні полиці. Утримайтесь від поїздок за межі місця проживання, а виїзд на особистому транспорті взагалі виключить. У разі необхідності користуйтесь транспортом підвищеної прохідності. Підготуйте документи, одяг, найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування на декілька днів, медикаменти. Складіть все у валізу. Документи зберігайте у волого непроникаючому пакеті", - радять надзвичайними.

Також, якщо немає можливості самотужки покинути підтоплену зону, варто викликати надзвичайників за телефоном 101. 

Нагадаємо:

Злива перетворила Львів у Венецію [фото]

Через грозу у Львові постраждала школа, попадали дерева та став електротранспорт (фото, відео)

У Львові через зливу прорвало підземні води Полтви

Через негоду на Львівщині затоплені будинки і підвали

Якою буде погода у Львові в найближчі дні

Чому злива перетворила Львів на бурхливу річку: відповіді комунальників