фото з сайту news.sarbc.ru
Звідки беруться показники лічильників у квитанціях за світло? На це питання намагається знайти відповідь не один споживач. Буває, подаєш в обленерго одні дані, а приходять зовсім інші. То не допишуть, то накрутять забагато. Наш читач Павло Балакірєв і взагалі виявив, що за одні й ті ж кіловати заплатив… двічі.
"За червень мені нарахували забагато. Зателефонував в обленерго. Сказали, жодних проблем,— якщо у вас переплата, за наступний місяць можете не платити. Відповідно, за липень за світло не платив, – каже Павло Балакірєв. – Уже у вересні пішов платити за серпень. Скільки в касі сказали, стільки й заплатив,— нам же рахунки не приходять. Уже вдома порівняв квитанції. У квитанції за червень стоїть: початковий показник лічильника 23 805, кінцевий 24 238. У квитанції за серпень (оплачував, відповідно, у вересні) початковий показник 24 191, кінцевий 24 384. Але ж початковий показник мав би бути 24 238! Тобто, виходить, за 47 кіловат я платив двічі. Сума ніби й невелика — переплатив приблизно 15 гривень. Але якщо кожен споживач заплатить зайві
Уникнути непорозумінь з показниками допомогли б розрахункові книжки, переконаний Микола Бойко зі села Верхні Гаї Дрогобицького району. Чоловік уже два роки воює з обленерго за правильні показники.
“Коли ціни на світло були стабільні, різниця в показниках була не така відчутна. За один місяць заплатив більше, у наступному буде менше. Тепер тарифи зростають, а норми споживання зменшили. І що вони роблять? Знаючи, що з вересня електрика дорожчає, за серпень людям спеціально зменшили показники. Моєму родичу недописали аж 100 кіловат. Відповідно, тепер він за них буде платити вже за новим тарифом, – каже Микола Бойко. – В обленерго пояснюють, що тепер розрахунковим періодом є календарний місяць. Тому, якщо показники знімають десь у п’ятнадцятих числах, то за решту днів до кінця місяця дораховують за середньодобовим споживанням у попередній місяць. Ми написали колективне звернення у Національну комісію з питань регулювання енергетики. Прийшла офіційна відповідь: якщо показники лічильника знімають у середині місяця, тоді є дуже велика розбіжність між фактичним і прогнозованим обсягом споживання. Тому показники повинні знімати не раніше, ніж за п’ять днів до кінця календарного місяця. Після цього було засідання комісії інформаційно-консультаційного центру “Львівобленерго”, за результатами якого нам запропонували повідомляти показники лічильників телефоном в останній день місяця. Ми втішились, але з того нічого не вийшло. В останній день місяця до них не додзвонишся — телефони вимкнені. Намагався з’ясувати, чому до них не можна додзвонитись. Сказали, що у них в той день не працювали телефони. Вирішив перевірити. Оскільки в роздруківці моїх дзвінків дзвінки нульової тривалості (коли на тому боці ніхто не взяв слухавки) не фіксують, а повний перелік можна отримати лише за рішенням суду, то я взяв довідку в “Укртелекомі”. Виявилось, що у ті дати, коли в обленерго казали, що їхні телефони не працювали, ніхто не повідомляв в “Укртелеком” про несправність. Ми дійшли висновку, що вони їх просто повимикали. В НКРЕ мені сказали, що якщо ми підготуємо ще одне колективне звернення, то обленерго змушене буде перевести нас на абонентські книжки. У таку книжку споживач сам вносить показники лічильника на останній день місяця і з тими книжками йде платити. Виявляється, такий спосіб розрахунків передбачений НКРЕ. Книжки зняли б усі питання щодо показників. А їхні контролери могли б час від часу ходити і звіряти дані з книжок з показниками лічильника”.
Пан Бойко чекає на засідання райради, на якому мають затвердити звернення до обленерго щодо переходу на розрахунки по книжках. А ще сподівається, що місцеві громади інших районів підтримають цю ініціативу — чим більше буде колективних звернень, тим легше буде змусити обленерго навести лад з розрахунками. Утім, маленьку перемогу Верхні Гаї уже отримали — тепер показники лічильників у них знімають
Джерело:wz.lviv.ua
Джерело: Високий замок online —http://wz.lviv.ua/economics/142298-za-odni-i-ti-sami-kilovaty-platymo-dvichi
Львів у новинах:
Львів'янину на замітку: що потрібно знати про субсидії
Вода на Львівщині містить нітрати, які можуть вбити
На чотирьох львівських вулицях з'явилися нові майданчики для дітей (адреси)