Львів'янину на замітку: за газ без лічильника будемо платити вдвічі більше

Новина - Комуналка - Львів'янину на замітку: за газ без лічильника будемо платити вдвічі більше

Новина - Комуналка - Львів'янину на замітку: за газ без лічильника будемо платити вдвічі більше

Комуналка
14 березня 2016 16:10

Вже в березні львів’яни, які споживають газ без лічильника, платитимуть вдвічі більше, аніж до цього, а також отримають в своїх квитанціях додаткову суму для сплати. Їм перерахують вартість газопостачання, яке вони отримували з травня 2015 року до січня 2016 року.

Причиною для такого перерахунку вартості газопостачання стала ухвала Вищого адміністративного суду України, якою скасували Постанову Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників" від 29 квітня 2015 року № 237. Цією Постановою вдвічі зменшувалися норми споживання газу домогосподарствами без лічильників. Так, домогосподарства, які використовують газові плити і мають централізоване гаряче водопостачання, отримували норму в 3 м2 газу на місяць на одну особу (замість 6 м2). Для тих, хто має газову плиту, але без централізованого опалення, норму знизили до 4,5 м2 (замість 9 м2). Для домогосподарств, які використовують газові плити, водонагрівачі, норматив знизили з 18 до 9 м? газу на місяць на одну людину.

Як розповіла Tvoemisto.tv фахівець із зв’язків з громадскістю ПАТ "Львівгаз" Оксана Горак, згідно цієї ухвали у Львові відбудеться перерахунок за спожитий , але не оплачений газ для домогосподарств, які не мають лічильників. Перераховуватимуть за газ з травня 2015 до січня 2016 року. Саме сума за цей період і з’явиться в квитанціях львів’ян, які не використовують лічильник. Становитиме вона стільки, скільки за цей час львів’яни і заплатили. Перераховуватимуть газ за тарифом 7,188 за м3.

Однак в ПАТ "Львівгаз" розуміють. що за один раз для багатьох домогосподарств ця сума може бути занадто фінансово-обтяжливою, тому в квитанціях її "розбили" на 9 частин. Відтак львів’яни перераховану суму мають сплатити до 1 грудня 2016 року.

Львів'янину на замітку: за газ без лічильника будемо платити вдвічі більше фото

Так виглядатиме квитанція за газ з новою графою. Фото: zaxid.net

Споживачам, які мають пільги або субсидії, необхідно звернутися за роз’ясненнями щодо належної їм компенсації в зв’язку з перерахунком вартості фактично спожитого природного газу, до органів соціального захисту.

Львів у новинах:

Через 10 років Карпати можуть повністю зникнути (відео)

Де у Львові не буде світла у кінці березня та на початку квітня

На Львівщині запустили офіційний інтернет-портал для туристів

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах