Допоможи собі сам: як мешканці Левандівки заробляють на відходах

фото з сайту UZHGOROD.in

фото з сайту UZHGOROD.in

Комуналка
05 липня 2017 11:21

Аби не збиралися гори відходів біля сміттєвих майданчиків, львів’яни їх не викидають, а збирають. Мешканці десятиповерхівки, за більш як півроку, навчилися сортувати вторсировину та ще й заробляти на ній гроші. Інші ж опановують поводження з органікою у місті.

У будинку на вул. Роксоляни, 57 із січня ОСББ запровадило роздільний збір прямо у під'їзді. Папір та пет-пляшки збирають на поверхах.

"Картонні коробки такі вдалося знайти досить великі, щоби вони могли працювати два-три дні на накопичення. Наклеїв те, що вони можуть приймати ці коробки і в середину попадає те, що мешканці приносять", – розповів голова правління ОСББ "Роксоляни 57" Василь Просак.

У десятиповерхівці, де три під'їзди голова ОСББ встановив 15 таких контейнерів. Що два-три дні звільняє їх від вторсировини. Усе складає в комірчині будинку. Макулатуру – в коробки, а пляшки пресує. Накопичене продає. За сім місяців вдалося зібрати півтонни макулатури та 80 кг пет-пляшок. Василь Просак вже підрахував, що можна зекономити 40% на вивезенні ТПВ за умови, що сортувати буде кожен мешканець.

"За рік наш будинок планував десь 30 тис. грн витрачати на перевізників відходів, а економія може бути 12 тис. по будинку для мешканців", – додає Василь Просак.

За ці гроші могли би щомісяця купувати LED-лампочки для під’їздів. Однак поки що збирають гроші. Мешканці будинку вже звикли до сортування.

"Зараз, коли так багато пластику і того всього, що треба рятувати світ від того. І ми мусимо", – розповіла мешканка будинку Олена.

Як поводитися з органічними відходами вивчає Олеся Яремчук. Дівчина живе у центрі міста і щоби рештки овочів і фруктів не потрапляли у загальне сміття, вкидає їх у контейнер для ферментації. Замовила його в інтернеті.

"Це просто контейнер для сміття. В результаті ми наповнюємо його таким розчином – бактеріями, який допомагає переробляти це сміття і на виході ми отримаємо добриво", – пояснила Олеся Яремчук.

Уже через 7-10 днів органіку, заферментовану з допомогою ефективних мікроорганізмів, можна використовувати як добриво. Виходить компост та рідина – для кімнатних рослин та газону біля будинку.

Джерело: zaxid.net

Дивись ще:

Японські багряники: які дерева з'являться на Дорошенка 

Сиди вдома: завтра на Львівщині оголошено штормове попередження

Запроси Мурку: на львівському фестивалі зіграють концерт для... котів 

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах