Правила нарахування субсидій: що зміниться з 1 травня

Новина - Комуналка - Правила нарахування субсидій: що зміниться з 1 травня

Новина - Комуналка - Правила нарахування субсидій: що зміниться з 1 травня

Комуналка
30 квiтня 2018 12:39

Кабінет Міністрів України затвердив зміни до програми нарахування субсидій для українців. Про це повідомляє Урядовий портал.

Згідно зі змінами, які наберуть чинності 1 травня 2018 року, субсидію не призначатимуть якщо:

у власності сім’ї є автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення.

площа квартири перевищує 120 метрів квадратних, а будинку — 200 метрів квадратних, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. 

Крім цього, доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, тепер необхідно буде також вказувати в деклараціях про доходи — в новій графі "інші доходи".

Безробітним необхідно буде стати на облік до центру зайнятості. Людям працездатного віку, хто претендує на субсидію, але не реєструється як безробітний оскільки працює без оформлення, органи соцзахисту автоматично рахуватимуть дохід у три прожиткові мінімуми — 5286 гривень.

Соціальна норма на газове опалення 4,5 метрів кубічних на 1 метр квадратний площі, електроопалення — 30 кВт.год на 1 метр квадратний площі. При призначені субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більш ніж на 30%.

Внутрішньо-переміщені особи відтепер зможуть оформити субсидію без договору оренди житла, а лише на підставі заяви і декларації. Після цього у заявника обстежать матеріально-побутові умови проживання та приймуть рішення про призначення субсидії.

ОТГ мають право приймати від громадян документи для оформлення субсидії для передачі їх до органів соціального захисту населення. 

Під преміювання, як і торік, підпадуть ті господарства, які зекономили 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це майже 700 гривень. 

У подальшому, в уряді планують перейти до монетизації субсидій та прогнозують, що уже в наступному опалювальному сезоні субсидії видаватимуть грошима. Однак це стане можливими тоді, коли державну допомогу будуть отримувати ті, хто дійсно її потребує.

ДИВИСЬ ЩЕ:

Перерахунок допомоги: коли львів’яни дізнаються розміри своїх субсидій

Дізнайся чому: на Львівщині майже 2000 сімей втратили пільги на ЖКГ

Субсидії по-новому: що потрібно знати львів'янам

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах