"Львівобленерго" пояснило, чому їхнім графікам відключення світла не можна вірити

"Львівобленерго" пояснило, чому їхнім графікам відключення світла не можна вірити.

"Львівобленерго" пояснило, чому їхнім графікам відключення світла не можна вірити. Фото: Юрій Богун.

Комуналка
26 сiчня 15:15

Через надзвичайно складну ситуацію в енергосистемі У Львівській області продовжує діяти графік погодинних відключень. Втім, ось уже кілька діб, окрім жовтих, задіяні у вимкненнях і білі клітинки графіку, а інколи навіть зелені. У "Львівобленерго" пояснили, чому так. Читайте всі новини Львова.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

"Львівобленерго" пояснило, чому їхнім графікам відключення світла не можна вірити"Львівобленерго" пояснило, чому їхнім графікам відключення світла не можна вірити

Як поясили у «Львівобленерго», зважаючи на низькі ліміти споживання (50% від потреби і менше), цього тижня за розпорядженням НЕК «Укренерго» доводилося застосовувати аварійні відключення (графік аварійних відключень або спеціальний графік відключень).

Різниця між аварійними та погодинними графіками відключення в тому, що погодинні плануються заздалегідь, і енергокомпанії мають змогу повідомити про них споживачів раніше, на відміну від аварійних відключень.

Що таке аварійні відключення

До графіку аварійних відключень входять густонаселені мікрорайони з великим споживанням, у тому числі багатоповерхові будинки з електроплитами (загалом це близько 25% споживачів), вимкнення яких дозволяє швидко знизити потужність споживання в мережі. Саме такі принципи формування аварійних графіків передбачені чинними нормативними документами.

Споживачі, які входять до аварійних графіків, також включені і до погодинних графіків, бо вони мають різне призначення для застосування. Однак ці вимкнення можуть накладатися і збільшувати час відсутності електроенергії.

Спеціальний графік аварійних відключень – окремий перелік приєднань, яких енергетики можуть оперативно та одночасно вимкнути у високовольтних мережах за допомогою дистанційного зв'язку (час від розпорядження НЕК «Укренерго» до його реалізації має складати до 3 хвилин). До списку споживачів у спеціальному графіку аварійних відключень можуть входити окремі об’єкти критичної інфраструктури, цей графік застосовується за розпорядженням НЕК «Укренерго» без попередження споживачів та місцевих органів влади у випадку критичної ситуації в енергосистемі України.

Хто приймає рішення про застосування аварійних відключень

Аварійні графіки вводять негайно за розпорядженням диспетчера «Укренерго», коли виникає аварійний дефіцит потужності в енергосистемі держави, і тривають до відповідного наступного розпорядження диспетчера «Укренерго». У такому випадку неможливо спрогнозувати тривалість відключення чи попередити про них заздалегідь.

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах