"Кіборги" стало словом року в Україні

Фото: focus.ua

Фото: focus.ua

Суспільство
12 сiчня 2015 14:43

Словник сучасної української мови та сленгу "Мислово" визнав "кіборгів" словом 2014 року. Про це пише "Радіо Свобода".

Це слово отримало своє нове значення у вересні 2014 року. Його дуже швидко підхопили користувачі соцмереж, а вслід за ними і традиційні ЗМІ та політики. Навіть Президент України Петро Порошенко використав слово "кіборги" у своєму новорічному зверненні.

Прикметно, що слово "кіборги" у значенні "захисники Донецького аеропорту" подарував українській мові у вересні 2014 року проросійський бойовик. Тоді він намагався пояснити, чому передові загони російсько-терористичних військ у всеозброєнні не можуть взяти Донецький аеропорт, який захищає кілька десятків українських військових зі стрілецькою зброєю.

Слово "кіборги" є чи не єдиним серед найбільш важливих слів минулого року, яке має позитивне значення. Серед знакових позитивних слів можна назвати ще всього два: "волонтер" та "доброволець". Інші слова, які описували 2014 рік, такі як "анексія", "війна", "АТО" чи "ватники", мають яскраве негативне забарвлення.

Це вже другий рік, коли "Мислово" обирає слово року. Словом 2013 року було названо "Євромайдан".

Онлайн-словник "Мислово"  є інтерактивним проектом з розвитку сучасної української мови та сленгу, визначення до якого пишуть звичайні користувачі. Будь-який відвідувач сайту може додати до словника своє визначення будь-якого слова чи фрази, повідомляють про словник засновники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Акція у Львові: активісти вимагають відправити телеканал "Інтер" "на цвинтар"

У Львові черги: почали приймати документи на біометричні паспорти

Всім по роверу: Nextbike відкриє пункти велопрокату у Львові

ТОП РОЗДІЛУ
Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах