Закарпаття збираються об’єднати з Львівською областю (відео)

Закарпаття збираються об’єднати з Львівською областю (відео)

фото з сайту ogo.ua

Відповідно можуть бути ліквідовані Закарпатська ОДА та обласна рада, районні адміністрації та районні ради, а також влада селищ та сіл краю.  

Повіт — замість району, регіон — замість області. Звичний територіальний устрій України хочуть змінити. Назви українських населених пунктів також можуть змінити. Тож, громадяни вже мають звикати до нових назв, які погодила Конституційна комісія, пише Дзеркало Закарпаття.

"Цього вимагає адміністративна реформа", — зазначили в Конституційній комісії.

"Та мета реформи не лише у заміні слів, а в децентралізації влади. За задумом, адміністративна реформа має починатися у селі. Так села збираються об’єднувати у громади, аби все нажите майно було спільним", — йдеться у сюжеті 24 каналу.

Нову назву "повіт" — запозичили в Польщі. Громада й регіони — слова вже звичні для українців. Утім, експерти переконані: не всі готові до перейменувань. Головне застереження — аби більші повноваження не призвели до містечкового самоуправства, а фінансова самостійність не залишилася на папері.

Тим часом, у Конституційній комісії обіцяють дати всі відповіді вже до середини липня. Тоді Верховна Рада має голосувати за децентралізацію.

Львів у новинах:

Які музеї Львова найцікавіші: думки львів'ян 

Выбираем себе 3G: сколько стоит скоростной интернет у разных операторов 

Як е-квиток здешевить проїзд у Львові: порівнюємо з Европою