На Львівщині 50 карет  швидкої  обладнали GPS-навігаторами

На Львівщині 50 карет "швидкої" обладнали GPS-навігаторами

фото з сайту dt.ua

Більше півсотні "швидких" в області тепер мають GPS-навігатори. Таке нововведення допоможе легко відслідковувати місцезнаходження машин. 

За словами Юрія Пацюрка, головного лікаря Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, усі GPS-навігатори, які були закуплені, уже встановлені на 56 карет "швидкої" медичної допомоги для візуального контролю кожної з машин.

"Серед переваг GPS-зв'язку є те, що ми бачимо на моніторі комп'ютера: чи машина стоїть або ж їде, з якою швидкістю і куди рухається, яке напруження електромережі та заряд акумулятора. Окрім цього, тепер ми можемо відслідкувати та перевірити факт того чи іншого виїзду на виклик до хворого та зменшити витрати пального", – зазначив Юрій Пацюрко.

На жаль, GPS-навігатори не дають зв'язку з водіями машини, тому керівництво екстреної медичної допомоги Львівщини додатково закупило 600 номерних карток одного із операторів України, які роздали працівникам у кожну "швидку". "Так нам вдалось покращити роботу медиків, поєднавши GPS та телефонний зв'язок", – зауважує Юрій Пацюрко.

Окрім того, в області є 17 "швидких", які обладнані радіозв'язком. "Ми маємо свою частоту, ретранслятори, станції архівації, спеціально зроблені для цього радіозв'язку. Дана система працює ще з 2010 року та була створена для виконання завдань під час Євро-2012. Зокрема, ретранслятори ставилися на найбільш швидкісну та небезпечну трасу — "Київ – Чоп". Відтак, це не лише забезпечення візуального контролю з машинами, а й зворотній зв'язок з бригадами та навіть архівування їхніх розмов", – каже Юрій Пацюрко.

Хоча радіозв'язок є значно кращим, проте він дороговартісний, і зараз медики мають можливість користуватись GPS-зв'язком, якому належить чимала роль в організації надання вчасної екстреної медичної допомоги населенню.

Джерело: 032.ua

Львів у новинах:

Львів придбав три нових тролейбуси 

У львівських храмах вночі відкриють чотири оглядових майданчики 

Реформуємось: автобуси на Львівщині скоро контролюватимуть за допомогою GPS