МОЗ підтвердило спалах поліомієліту на Західній Україні

МОЗ підтвердило спалах поліомієліту на Західній Україні

Лабораторія, сертифікована Всесвітньою організацією охорони здоров'я підтвердила, що захворювання двох дітей на Закарпатті було спричинено вірусом, що відповідно до Міжнародних медико-санітарних правил прирівнюється до спалаху поліомієліту. Про це повідомила 3 вересня прес-служба Міністерства охорони здоров’я України.

Нагадаємо: На Західну Україну повернувся поліомієліт: коментар Комаровського

"Циркуляція такого вірусу ставить під загрозу всіх нещеплених дітей в Україні. У зв’язку з чим наполягаємо на посиленні епіднагляду по всій території України, взяття додаткових проб у всіх, хто контактував з дітьми на Закарпатті. Було прийнято рішення про створення Оперативного штабу з реагування та протидії розповсюдженню захворювання, куди запрошені представники міжнародних організацій ВОЗ та ЮНІСЕФ", – повідомили у Мінохорони здоров’я.

В українському відомстві зазначили, що випадки циркуляції вірусу поліомієліту похідного від вакцинного штаму є рідкісними, проте очікувані у країнах з великою кількістю невакцинованих груп населення.

"Рівень охоплення вакцинацією дітей проти поліо в Україні є вкрай низьким – за минулий рік лише 49%, за перше півріччя цього року - 14,1%. МОЗ нагадує, що вакцина для проведення імунізації дітей вже є в Україні", – наголосили в МОЗ.

Зазначено, що уряд Канади за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) закупив 3,7 млн доз вакцини. Перша партія вакцин (ОПВ – 1,5 млн доз) вже надійшли в Україну, друга партія має надійти найближчим часом.

Також Міністерство охорони здоров’я звернуло увагу батьків на більш уважному ставленні до питання імунопрофілактики дітей.

Нагадаємо: 1 вересня лабораторія Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) заявила, що виявила поліовірус cVDPV1 (поліомієліт) у двох дітей із Закарпатської області. На момент виявлення паралічу одній дитині було чотири роки, другій – 10 місяців; обидві дитини попередньо не вакциновані від поліомієліту.

Наступного дня, 2 вересня, начальник головного управління Держсанепідслужби у Закарпатській області Володимир Маркович заперечив інформацію про спалах поліомієліту в області. За його словами медики здійснили лабораторні дослідження, які показали, що поліомієліту в них немає, пише Zaxid.net.

Між тим, головний лікар обласної клінічної інфекційної лікарні Михайло Поляк  зазначив, що за 2015 рік в Закарпатську область було поставлено імунобіологічних препаратів 14,9% від загальної потреби регіону.

Зазначимо, поліомієліт – гостре інфекційне захворювання, яке зумовлене поліовірусом та здатне перебігати з ураженням центральної нервової системи, з виникненням парезів і паралічів, закінчуючись смертю інфікованого.

Львів у новинах:

Які держпослуги можна отримати у Львові через інтернет (таблиця) 

З 8 вересня Львівська залізниця змінить графік руху приміських поїздів 

У суботу розпочинається "Ніч у Львові": програма