Львівські поліцейські розповіли як їм працюється в місті

фото з сайту zik.ua

фото з сайту zik.ua

Події
09 вересня 2015 13:16

"Пошта” довідалася, як патрулям працюється у нашому місті, з якими труднощами вони стикаються і що допомагає їм не реагувати на закиди критиканів.

фото: Андрій Польовий

Уже другий тиждень Львів під пильним контролем поліцейських: із 23 серпня вулиці міста охороняють 406 патрульних у новому екіпіруванні, на нових автомобілях і з планшетами в руках. Вони впевнені і рішучі, активні і налаштовані на  позитивний результат. З ними не можна і не варто намагатися домовлятись, адже вони прийшли змінити стару систему, якій суспільство не довіряло. 

Серед тих, що вбрали новеньку поліцейську форму, близько 10% працювали правоохоронцями, решта – нові люди в поліції. Серед них є юристи, банкіри, менеджери, економісти. 20% складають жінки.

Машини патрульних із мигалками цілодобово їздять містом, поліцейські затримують злочинців і виявляють горе-водіїв, виїздять на сімейні конфлікти (а їх у Львові не бракує) і стежать, аби ніхто не розпивав спиртного в білий день на вулиці. Львів’яни потроху звикають до нових стражів порядку у місті, прискіпливо придивляються до поліцейських, фотографуються і їм вірять. 

Одні схвально відгукуються і пишаються, що Львів став другим містом після столиці з новою службою. Натомість інші навпаки – чомусь нищівно критикують, бо їм все і вся не подобається у поліцейських. Зокрема, у соцмережах чимало таких, які, як ті піраньї, атакують нову службу. 

Але ж чомусь другі забувають відомий вислів: критикуючи, пропонуй.

Врешті-решт шанс новій службі варто дати! Звичайно, не все від початку буде ідеально. Хіба дитина одразу добре ходить, пише і читає?! Хіба у всіх все й одразу у тій чи іншій сфері виходило? Ні! Все потребує часу, зусиль і головне бажання! А у випадку поліцейських – і довіри до нової служби. 


фото: Андрій Польовий

Як зазначав раніше в коментарі “Пошті” екс-начальник міліції Львівщини Богдан Шкарада, “не можна казати, що поліцейські не мають досвіду, тож у них навряд чи щось вдасться. Найголовніше – щоб у них не була прищеплена ота бацила корупційної діяльності!” 


Перехід від теорії до практики потребує часу


Зрештою, перші результати роботи патрульних є. Поліцейським вдалося припинити і розкрити 47 кримінальних правопорушень. Та й львів’яни зізнаються: хоч українські копи лише недавно вийшли на роботу, втім у місті вже зараз стало безпечніше. Люди мають кому поскаржитись і до кого звернутися по допомогу, і це неабияк позитивно.

Зі слів головного львівського поліцейського Юрія Зозулі, від початку роботи в місті нової служби склали 20 протоколів на водіїв, які керували транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння, оформили 79 ДТП, виявили 25 автомобілів, водії яких не мали відповідних документів на ці транспортні засоби. У одному з таких випадків поліцейські змушені були переслідувати транспортний засіб. 

Наше завдання - змінювати країну, правоохоронну систему і, врешті-решт виправдати кредит довіри, який маємо.

“Я надзвичайно задоволений роботою своїх патрульних. Хлопці і дівчата з першого дня патрулювання почали розкривати злочини і якісно їх оформляти. Є, звичайно, ситуації, які ми підправлятимемо під час роботи”, – зазначив Юрій Зозуля.

З його слів, патрульна служба має багато повноважень, наприклад, стежить за дотриманням законодавства не лише на дорогах, а й на вулицях міста. Зокрема, патрульні розкрили 14 крадіжок, чотири пограбування, встановили сімох осіб за нанесення тілесних ушкоджень, припинили 14 випадків хуліганства, один необережного поводження зі зброєю, одне шахрайство, а також розкрили факт розбещення неповнолітніх. При цьому зловмисники двічі чинили опір поліцейським.

“Також поліцейські розкрили один злочин, пов’язаний із наркотиками. Усього є 47 кримінальних правопорушень, припинених і розкритих поліцейськими від початку роботи на вулицях міста”, – зазначив Юрій Зозуля.

У розмові з “Поштою” головний поліцейський міста зазначив, що основну частину роботи патрулі виконують сповна, хоча є моменти, які потребують доопрацювання і… досвіду. 

Працюємо позмінно. Виходимо на день на 12 годин, потім 24 години відпочиваємо, тоді маємо нічну зміну на 12 годин і опісля 48 годин відпочинку.

“Ми працюємо і стараємось, а це найголовніше. Усі працівники сумлінно виконують свої обов’язки і намагаються співпрацювати з містянами. Не всім відомо про весь спектр повноважень поліцейських, але патрульні завжди готові все детально пояснити!” – акцентує Юрій Зозуля.


Для когось супермени, для когось - люди у формі


Львів’яни захоплююче діляться враженнями про нових патрульних. Здебільшого містяни задоволені і навіть вражені правоохоронцями та їхнім підходом до своєї роботи. Їх порівнюють із суперменами, їм усміхаються та дякують.

“Минулого тижня поспішала на роботу й неподалік Привокзального ринку натрапила на зламаний світлофор. Люди всі штовхалися, машини сигналили. Усі кудись поспішали. Хаос, одним словом. Неподалік проїжджала автівка патрульних. Поліцейські зупинилися, вийшли з машини й почали регулювати рух. Згодом корок зник, і все стало мирно та злагоджено. Це вже про щось свідчить, бо й аварія могла статись, якби не патрульні. А батько мій розповідав, що бачив, як поліцейські бійку трьох підлітків розбороняли. Потім ще якусь дитину відкачували на траві. За таке їх варто поважати, що не кажіть”, – ділиться своїми враженнями з “Поштою” львів’янка Надія.

Звичайно, всім не догодиш, тому люди завше критикуватимуть, добре це буде чи зле. Можливо, люди бояться змін і не дуже готові до них. Правдиві ці закиди чи ні - побачимо через місяць-другий. 

Хоча не всім львів’янам поліцейські догоджають. Для когось вони не так паркуються, комусь погано виглядають, а комусь здаються надто нав’язливими. 

“Їжджу за кермом більше 20 років, тому Правила дорожнього руху знаю якщо не досконало, то добре точно. Часто бачу, як поліцейські порушують їх. Для мене це дивно. Також не надто захоплює їхнє кружляння вулицями. Може, варто трохи економніше використовувати ресурси, а не витрачати їх на вітер?” – обурюється “Пошті” львів’янин Андрій. 

Утім на всі критичні закиди головний поліцейський міста Юрій Зозуля має свої аргументи. 

“Звичайно, всім не догодиш, тому люди завше критикуватимуть, добре це буде чи зле. Можливо, люди бояться змін і не дуже готові до них. Правдиві ці закиди чи ні – побачимо через місяць-другий. Одні кажуть, що у Львові відбір слабший, ніж у столиці, бо поліцейські низького росту. Але зазначу, що ефективність роботи патрульного від його зросту аж ніяк не залежить. Можна мати зріст 150 сантиметрів і бути успішним поліцейським або ж мати два метри зросту і бути нікудишнім на цій службі… Патрульні на це не зважають, бо всі вони надзвичайно мотивовані, працюють наполегливо і якісно, а це найголовніше!”, – зазначив “Пошті” Юрій Зозуля. 

Поліцейські, з його слів, зобов’язані постійно їздити вулицями міста, адже так вони ефективніше і швидше виявлятимуть злочини. 

“Патрульні постійно в русі, адже на те вони й патрульні. Таким чином вони можуть виявляти значно більше злочинів. Їх попередники вже стояли під деревами, і всі ми знаємо, до чого це призвело” – зазначає Юрій Зозуля. 


фото: Андрій Польовий

Аби викликати патрульних, потрібно телефонувати на 102. Утім львів’яни наразі нарікають на цю лінію, мовляв, не можуть додзвонитись до поліції. Самі ж поліцейські кажуть: хоч зараз і є незначні проблеми з роботою служби 102, але найближчим часом усе налагодять. 

“Служба 102 зараз і справді працює не найліпше. Зараз у неї добирають операторів, тож цю проблему дуже скоро ліквідують. До слова, хоч виклики від громадян доходять із запізненнями, патруль на всі без винятку реагує і все ретельно відпрацьовує”, – зазначає Юрій Зозуля.


 Мотивація, як запорука хорошої служби


Самі ж поліцейські наразі позитивно відгукуються про нову службу і запевняють, що хочуть змін і робитимуть усе, аби вони настали якнайшвидше. Також обіцяють підтримувати позитивний імідж українського поліцейського.

Поліцейські зобов'язані постійно їздити вулицями міста, адже так вони ефективніше і швидше виявлятимуть злочини.

 “Роботою повністю задоволена, хоч і втомлююсь, чесно кажучи. Працюємо позмінно. Виходимо на день на 12 годин, потім 24 години відпочиваємо, тоді маємо нічну зміну на 12 годин і опісля 48 годин відпочинку. Наразі в мене не було випадків непорозуміння з людьми. Усі львів’яни нас позитивно сприймають, розмовляють із нами та вітаються. Звичайно, є і критики… Але маю величезне бажання працювати, то не звертаю увагу на безпідставні закиди. Наше завдання – змінювати країну, правоохоронну систему і врешті-решт виправдати кредит довіри, який маємо!”  – зазначила в розмові з “Поштою” офіцер патрульної служби Ірина. Ірина працює на рівні з чоловіками, адже на службі вона – офіцер поліції!  

У Львові буде 800 поліцейських

Охочих бути полісменами у Львові, як писала “Пошта”, було аж 8,5 тисячі осіб, тоді як місць усього 800. Наразі прийняли присягу лише 406 осіб, однак це лише перший випуск поліцейських.

“Львів справді охоронятиме 800 патрульних. Перший випуск, 406 осіб, це два потоки, які завершили навчання. Незабаром до них доєднається третій, а згодом і четвертий – ще близько 260 чоловік. Я дуже задоволений роботою патрульної служби. Вони дуже швидко вчаться і повністю віддаються своїй роботі. Думаю, не тільки я, а й решта львів’ян задоволені їх роботою і очікують таких же реформ в інших органах. Патрульна служба — це лише невеличка частина загальної реформи міліції. Є ще багато процесів, які потребують докорінної зміни, і вони є в різних галузях правоохоронної діяльності: у слідстві, у кримінальній міліції, у міліції громадської безпеки, у службах забезпечення тощо. Потрібно встановити нові правила і рамки, а тоді жорстко вимагати їх дотримання. Роботи багато, і все тільки починається”, – зазначає “Пошті” заступник начальника управління кадрового забезпечення міліції Львівщини Роман Баховський. 

Львів у новинах:

Юрій Зозуля пояснив причину ДТП з поліцейською машиною у Львові 

Жінку з Закарпаття, яка намагалася продати свою дитину німцю, взяли під варту після участі в шоу (відео) 

Що змінилося у Львові з появою патрульної поліції: думки містян

 

 

 

 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах