Міліція припинила існування: cтруктура і функції поліції (інфографіка)

Міліція припинила існування: cтруктура і функції поліції (інфографіка)

фото з сайту patrioty.org.ua

Від 7 листопада набув чинності Закон України "Про Національну поліцію", який був ухвалений Верховною Радою 2 липня 2015 року. Одночасно із цим законом набуває чинності і Положення про Національну поліцію, затверджене Постановою КМУ 28 жовтня 2015 року. З цього часу міліція в Україні припиняє своє існування.

У Законі прописано, що поліція – це орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.

У складі поліції функціонують:

 кримінальна поліція;

 патрульна поліція;
 органи досудового розслідування;
 поліція охорони;
 спеціальна поліції;
 поліція особливого призначення.

Основні завдання поліції:

- забезпечення публічної безпеки і порядку;
- охорона прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави;
- протидія злочинності;
- надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.

Згідно Закону "Про Національну поліцію" правоохоронці мають право:

 перевіряти документи особи;
 опитувати особу;
 проводити поверхневу перевірку та огляд;
 зупиняти транспортний засіб;
 вимагати залишити місце і обмежити доступ до визначеної території;
 обмежувати пересування особи, транспортного засобу або фактичного володіння  річчю;
 проникати до житла чи іншого володіння особи;
 перевіряти дотримання вимог дозвільної системи органів внутрішніх справ;
 застосовувати технічні прилади і технічних засоби, що мають функції фото- і кінозйомки,  відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису;
 перевіряти дотримання обмежень, установлених законом стосовно осіб, які  перебувають під адміністративним наглядом, та інших категорій осіб;
 на поліцейське піклування.

Слід пам’ятати: поліцейському суворо забороняється наносити удари гумовими або пластиковими палицями по голові, шиї, ключиці, статевим органам, хребту, в живіт; застосовувати водомети при температурі нижче +10; використовувати наручники більше 2-х годин або без ослаблення їх тиску.

"Поліцейським за будь-яких обставин заборонено сприяти, здійснювати, підбурювати або терпимо ставитися до будь-яких форм катування, жорстокого, нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження... У діяльності поліції забороняються будь-які привілеї чи обмеження за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовною або іншими ознаками", - йдеться у законі.

Крім того, зазначається, що поліція у своїй діяльності є незалежною від рішень, заяв чи позицій політичних партій та громадських об'єднань: "Поліцейським заборонено висловлювати особисте ставлення до діяльності політичних партій під час виконання службових повноважень, а також використовувати службові повноваження у політичних цілях".

Поліцейські вже патрулюють вулиці Києва, Львова, Одеси та Харкова, а найближчим часом з’являться у Миколаєві, Луцьку, Ужгороді (Мукачево), Дніпропетровську та Хмельницькому.

Джерело: Укрінформ

Львів у новинах:

Відбулися теледебати між Садовим та Кошулинським: відео 

На трасі біля Львова водій "Мерседеса" збив насмерть двох чоловіків і зник 

У Львові вулиця Трильовського перетворилася на гарячий гейзер (фото)