Цукор вже 17: наскільки подорожчали після виборів продукти у Львові

фото з сайту tvoemisto.tv

фото з сайту tvoemisto.tv

Події
17 листопада 2015 17:17

Відразу після місцевих виборів ціни на життєво необхідні продукти стрімко пішли вгору, у тому числі на цукор. Ще вчора за кілограм фасованого цукру львів’яни платили 15 грн, а сьогодні вже 17! Найцікавіше те, що інспекція з контролю за цінами в Україні відсутня. Ціни на продукти харчування ніхто не контролює.

Журналісти IA ZIK вирішили промоніторити ціни на найнеобхідніші продукти на ринку та у супермаркетах. Найцікавіше те, що подорожання більш відчутне на ринках, ніж у супермаркетах – в останніх ціни подекуди на 2-3 гривні нижчі.

Кілограм рису раніше коштував 17-18 грн, нині ж його середня ціна 23 грн. На 2-3 грн зросла вартість гречки. Зараз вона коштує 28-29 грн.

А ціни на фрукти просто зашкалюють. До прикладу, за кілограм мандаринів потрібно викласти зі свого гаманця від 30 до 50 грн. Апельсини, грейпфрути та лимони майже однієї ціни – 30-40 грн.

А вартість цукру ще від початку жовтня різко підскочила: ціна за день зросла на 2 гривні. Тож, зараз за кілограм фасованого потрібно заплатити 17 гривень.

Ситуація подекуди доходить до абсурду: ціни на городину за два тижні зросли вдвічі! Причому, це продукти власного виробництвап і вони не залежать від скачка долара чи будь-яких інших причин. Для прикладу, ще на початку листопада кілограм капусти коштував 7-7,5 грн, нині ж ціна – 12-13 грн, а от кілограм моркви зараз заважить 15 грн, притому що ще два тижні тому коштував лише 8 грн.

Журналісти IA ZIK з’ясовували, чому відбувається такий стрімкий зріст і від чого це все залежить – звернулась за коментарем до заступника директора департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості Львівської облдержадміністрації Ярослава Пелиховського.

За його словами, не потрібно панікувати щодо зростання цін на цукор, адже його не буде. Немає підстав для того, щоб піднімати ціни. Запаси цукру великі, і якщо хтось і піднімає вартість, то це тимчасове явище.

"Ми проводимо подекадний моніторинг на основні продукти харчування. За оцінкою, ми маємо найнижчу ціну на цукор в Україні. Станом на 10 листопада вона становила 14,67 грн за кілограм", – зазначив Ярослав Пелиховський.

За його словами, ціни на цукор не повинні підвищуватись. Але покарати тих, хто вже таке робить, неможливо. "На сьогодні інспекція з контролю за цінами відсутня у всіх регіонах країни. Ціни на продукти харчування ніхто не контролює. Суб’єкти підприємницької діяльності повинні дотримуватись розпорядження Львівської обласної держадміністрації, згідно з яким торгівельна націнка має становити 15%. І більшість підприємств стараються так чинити".

А от на ринках продавці можуть самостійно визначати цінову політику на продукти.

Ярослав Пелиховський зазначив, що протягом чотирьох місяців ціни зросли на хліб, борошно, крупу гречану, макаронні вироби, молоко, картопля, капуста. В той час було падіння на масло, сметану, рис та птицю.

"Зростання цін залежить від ситуації на валютному ринку. Але значного зростання не прогнозують. Якщо воно і буде, то тільки на 3-5%", – заявив він.

Львів у новинах:

У Львові з’являться унікальні інклюзивні дитячі майданчики (проект)

Лікарі розповіли коли чекати грип на Львівщині

Сьогодні у Львові День студента

 

 

  •  

 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах