У Львові встановили пам ятник Михайлові Вербицькому (фото)

У Львові встановили пам'ятник Михайлові Вербицькому (фото)

фото Катерина Родак

Сьогодні, 27 грудня, у Львові урочисто відкрили пам’ятник знаменитому українському композиторові та автору музики до національного гімну Михайлу Вербицькому. Про це інформує  Львівський портал.

вербицький

Пам’ятник висотою майже три метри встановили на розі вулиць Бандери – Чупринки – Вербицького.

Місце розташування пам’ятника затвердили на засіданні виконкому Львівської міської ради ще 25 січня 2013 року. Однак коштів на його виготовлення та встановлення члени товариства "Надсяння"зібрали кошти лише у 2015 році.

Вербицький

Пам’ятник створили відомі скульптори – брати Сухорські.

"Творчою уявою і працею скульпторів братів Володимира і Андрія Сухорських у бронзі застила мить, яка переносить на у 1863 чи 1864 рік,  коли повний творчого натхнення композитор отець Михайло Вербицький творить національну пісню усіх українців "Ще не вмерла Україна", яка у вирізьбленій на гранітній стелі нотах для нас стала величною мелодією державного гімну незалежної України", – розповів голова товариства "Надсяння" Володимир Середа. IMG_4795

IMG_5039

На відкриття пам’ятника прийшла велика кількість людей, а після відкриття розпочався урочистий концерт.

IMG_4813

Нагадаємо, у 2014 році на проект виготовлення пам’ятника оголосили всеукраїнський конкурс. За час його проведення організаторам надіслали 21 проект.  У червні 2014 року перемогу у конкурсі отримав проект скульпторів братів Сухорських, які створили пам’ятник Тарасові Шевченку на проспекті Свободи та Юрію Змієборцеві на пл. Григоренка.

IMG_4745

Для координації дій, пов’язаних зі спорудженням пам’ятника, створили громадський комітет, співголовами якого є громадські діячі Ігор Калинець і Тетяна Крушельницька. Його виготовили та встановили за доброчинні пожертви.

IMG_4826

Зазначимо, 2015 рік на Львівщині був оголошений роком композитора Михайла Вербицького.

Фото: Катерина Родак.

Львів у новинах:

У львівському сквері завершили скейт-парк: є де відпочити з дітьми (фото)

Через аномальне тепло у Львові зацвіли дерева

В новому році Львову обіцяють 60 нових автобусів

Пам'ятник відкрили тут