На Західній Україні обвалилась одна зі скель Довбуша (фото)

На Західній Україні обвалилась одна зі скель Довбуша (фото)

фото з сайту Gorgany.com Івано-Франківськ

Днями у мережі з’явилися фото туристів з обвалом однієї зі скель Довбуша, що в селі Бубнище на Івано-Франківщині. Як з’ясував  "Репортер",  Болехівському лісовому господарстві, яке опікується комплексом, про обвал стало відомо лиш сьогодні. Однак там стверджують, що загрози скельному комплексу немає.

Gorgany.com Івано-Франківськ

На місці обвалу побував директор лісгоспу Михайло Яремко. За його словами, обвал стався за 200 метрів від центрального входу до скельно-печерного комплексу.

"Я сам бачив той обвал. Злетів камінь висотою метрів 20. Камінь давно вже був нахилений. На вигляд сказати, що саме сталося, я не можу. Можливо, його підмило дощами, що пройшли,а, можливо, впав через зсув землі", - каже Михайло Яремко.

 

Gorgany.com Івано-Франківськ

Наразі жодних досліджень причин зсуву у лісництві не заплановано. Керівник лісгоспу не впевнений, що є необхідність встановлювати табличку "Обережно".

"Там люди практично не ходять. Не думаю, що треба ставити табличку "Обережно", - зауважив Яремко та запевнив, що загрози комплексу "Скелі Довбуша" немає."

За легендою, одна зі скель Довбуша називається Безіменною не через те, що її з нічим не можна асоціювати. Просто до загону опришків Олекси та Івана набирали лише спритних та вправних людей. І одним з випробувань кандидата до загону було перейти по колоді дерева з однієї скелі на іншу – саме на Безіменну. Хто не зміг перейти, той падав вниз та розбивався. І таких сміливців було настільки багато, що навіть їхні імена не фіксували. А скеля з того часу отримала назву Безіменна.

Скелі Довбуша — скельно-печерний комплекс, унікальна пам’ятка історії та природи. Розташована поблизу села Бубнища, в урочищі Бубнище, на території створеного 1996 року Поляницького регіонального парку.

Геологічна пам’ятка природи "Скелі Довбуша" лежить на висоті 668 м над рівнем моря. Це скелясті виступи пісковиків заввишки до 80 м, що утворились більше 70 млн років тому на дні палеогенового моря. Кам’яний лабіринт завширшки 200 м тягнеться серед буково-смерекового лісу зі сходу на захід майже на 1 км.

За переказами, у XVII–XVIII ст. тут таборували опришки, які використовували печери під сховище.

Львів у новинах:

У Львівській області вандали відпиляли скульптурі Папи Римського руку з хрестом (фото)

Стало відомо коли у Львові запрацює муніципальний велопрокат

Рейтинг багатих і бідних регіонів України: на якому місці Львів