Уряд заборонив вирубувати карпатські ліси (постанова)

Уряд заборонив вирубувати карпатські ліси (постанова)

фото з сайту globe.by

Кабінет міністрів України заборонив санітарну вирубку дерев у заповідних зонах.

Відповідну постанову від 23 березня 2016 р. № 213 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 липня 1995 р. № 555 та від 12 травня 2007 р. № 724" опубліковано на Урядовому порталі.

Відтак, заборонено вирубувати дерева у заповідних зонах біосферних заповідників, національних природних і регіональних ландшафтних парків, природних заповідниках, пам'ятках природи, заповідних урочищах.

Крім того не можна проводити всі види поступових та суцільних рубок формування і оздоровлення лісів та вирубування дуплястих дерев.

Відповідні зміни до Санітарних правил у лісах України та Правил поліпшення якісного складу лісів прийнято на засіданні Кабінету міністрів.

Як зазначається в поясненні до рішення уряду, це забезпечить проходження на територіях природно-заповідного фонду природних процесів, не пов'язаних з втручанням людини.

Варто зазначити, що на Закарпатті вирубали дубовий праліс біля села Руське Поле, не посадивши жодного нового дерева.  У Пістрялові на Мукачівщині незаконно вирубали дерева в урочищі "Нодь Лігед".

Крім того, у мережі оприлюднюють численні відео наслідків підприємницької "діяльності" в Карпатах. 

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, влада хоче скасувати 10-річний мораторій на експорт лісу.

Львів у новинах:

Через 10 років Карпати можуть повністю зникнути (відео) 

Як вирубують Карпати: шокуюча аерозйомка 

Фотофакт: як карпатські ліси вивозять за кордон