Сьогодні у Львові Хресна хода: де перекриватимуть рух транспорту

 фото з сайту www.gazeta.lviv.ua

фото з сайту www.gazeta.lviv.ua

Події
03 квiтня 2016 09:46

Хресна хода у Львові розпочнеться сьогодні, 3 квітня, о 15.00 від храму святого Архистратига Михаїла.

"У неділю, 3 квітня, відбудеться хресна дорога вулицями Львова, яку традиційно організовує Львівська архиєпархія УГКЦ за підтримки Львівської міської ради – повідомили в прес-службі міськради

"З 15.00 до 19.00 за маршрутом ходи буде ситуативне перекриття руху транспорту.  Хода розпочнеться о 15.00 від храму святого Архистратига Михаїла (вул. Винниченка, 22) і завершиться на площі перед Архикатедральним собором святого Юра.

Маршрут Хресної дороги: вулиця Винниченка, 22 (церква святого Архистратига Михаїла) – вулиця Підвальна – площа Митна – площа Соборна – площа Галицька – площа Міцкевича – проспект Свободи – вулиця Академіка Гнатюка – площа Генерала Григоренка – вулиця Листопадового Чину – площа Святого Юра. Особливістю цьогорічної ходи буде те, що в основу молитовних текстів закладено життєпис блаженного священномученика Василя Величковського, багатолітнього в’язня радянського ГУЛАГу та місцеблюстителя підпільної Греко-Католицької Церкви в Україні. Під час ходи нестимуть мощі та ікону блаженного.

Капелан Львівської міської ради, отець Павло Дроздяк, зазначив:

"Як і кожен рік Хресна дорога відповідає потребам суспільства. Цьогоріч приємно, що разом з нами у тій Хресній дорозі буде мандрувати блаженний Василій Величковський. Він був незаконно ув’язненим та, як всі наші владики, пережив тюремний досвід і відчуття смерті.

Крім того, блаженний Василій Величковський є покровителем в’язничного капеланства. Тож цьогоріч Хресна дорога – це буде наше співстраждання разом з усіма тими, хто незаконно ув’язнений в Україні чи поза її межами, хто страждає від неправдивих звинувачень і терпить за правду.

Це буде жест солідарності з нашими військовослужбовцями та добровольцями, тими знаними й не знаними, які перебувають у полоні, солідарність з сім’ями і родинами тих осіб, які страждають від того, що їхні рідні, близькі чи знайомі – в ув’язненні. Ми як Церква і спільнота повинні допомогти відчути цим людям, що вони не самі, а з ними є Господь Бог, Який завжди бореться за правду". 

Щороку традиційно процесійний маленький хрест під час Хресної дороги несе певна особа, яка ототожнює собою цілу структуру або підрозділ. Цього року хрест нестимуть представники молоді, також Тарас Яценко, головний редактор "Твоє місто", сім’я загиблого в зоні АТО, військові капелани, зокрема - отець Степан Сус, поет-дисидент і політв’язень Ігор Калинець, представники спільноти "Оселя",  сучасний політв’язень зі Львова Юрій Яценко, який повернувся додому після ув’язнення в Москві. Організатори запрошують нести хрест також переселенців із зони АТО, зокрема – отця Тараса Кульбаку, який займається адаптацією переселенців.

Моління завершиться на площі перед пам’ятником праведного митрополита Андрея. Запрошують всіх, незалежно від конфесійної приналежності, розділити цю спільну молитву, яка буде співстраждаючою з усіма незаконно ув’язненими, з тими, хто втратив рідних.

Також це буде молитва за добру долю для українського народу. Додамо, що цього року є можливість придбати у храмах міста книжку з повним текстом Хресної дороги".

Львів у новинах:

У неділю вулицями Львова пройде хресна хода: маршрут 

У Львові висадять майже 300 нових дерев та приведуть до ладу парки

У Вроцлаві розпочався місяць Львова

 

 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах