На Закарпатті перейменували площу на честь Енді Воргола

На Закарпатті перейменували площу на честь Енді Воргола

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль підписав чергове розпорядження про перейменування семи вулиць і однієї площі в п’яти  населених  пунктах у рамках закону про декомунізацію. Про це повідомляється на сайті Генадія Москаля.

Згідно з розпорядженням, вулицю Жовтневу в селі Ракошино Мукачівського району перейменовано на вулицю Едмунда Еґана (угорський економіст та громадський діяч середини 19 ст., зробив величезний вклад у розвиток сільського господарства на Закарпатті).

Вулицю Калініна в селі Лопухів Тячівського району – на вулицю Павла Бедзіра (видатний закарпатський художник, уродженець Тячівського району).

Вулицю Туряниці в селі Минай Ужгородського району – на вулицю Ференца Семана (видатний закарпатський живописець, один із кращих учнів А.Ерделі та Ф.Манайла).

Вулицю Жовтневу в селі Минай – на вулицю Володимира Дегтярьова (видатний музейний діяч, багаторічний директор Закарпатського художнього музею ім. Й.Бокшая, популяризатор закарпатського мистецтва на загальноукраїнському та міжнародному рівні).

Площу Жовтневу в селі Минай – на площу Енді Воргола (всесвітньовідомий митець українського походження, один із засновників поп-арту).

Вулицю Жовтневу в селі Фанчиково Виноградівського району – на вулицю Степана Кутлана (відомий художник і педагог, автор угорського букваря, що видавався з 1945 по 1965 рік, уродженець Фанчикова).

Вулицю Жовтневу в селі Кам’янське Іршавського району – на вулицю Кив’яждьську (Кив’яждь – колишня назва Кам’янського).

Вулицю Колгоспну в селі Кам’янське – на вулицю Августина Волошина (президент Карпатської України, удостоєний звання Героя України посмертно).

Нагадаємо, 4 березня Геннадій Москаль перейменував вулицю Володимира Леніна у селі Калини на вулицю Джона Леннона. Місцеві депутати не підтримали ідею керівника області й на сесії проголосували за назву вулиці "Слов’янська". Проте Москаль наполіг, щоб вулиця залишилася названою на честь легендарного музиканта.

Які вулиці Львова перейменують в рамках декомунізації

Вихідні у Львові: ярмарок хенд-мейд, концерт "Крихітка" та безкоштовні екскурсії містом

Львів'янину на замітку: як убезпечити себе, користуючись BlaBlaCar