У дитсадках Львова змінилися санітарні умови: що це означає

Новина - Події - У дитсадках Львова змінилися санітарні умови: що це означає

Новина - Події - У дитсадках Львова змінилися санітарні умови: що це означає

Події
24 травня 2016 14:24

Новий санітарний регламент скасовує обов’язкову довідку від педіатра, якщо дитина більше трьох днів не відвідувала садок. Також тепер можна легалізувати дитсадок у звичайній квартирі, а замість стаціонарних ліжок, можна використовувати просто матраци.

Як з’ясувалося, у львівському міському управлінні освіти змінами обурені і мають намір домагатися збереження обов’язкової довідки від педіатра. Тому львівським батькам ще радіти рано.

Новий регламент, затверджений Міністерством охорони здоров’я, вступає у дію 24 травня. Як розповіла ZAXID.NET проектна менеджерка в офісі Національної ради реформ Олена Заплотинська, над новим регламентом працювали педіатри і лікарі-гігієністи, які враховували усі можливі ризики.

"Згідно зі старим регламентом, навіть якщо ви лікуєтеся у приватній клініці, висновок вашого лікаря у садку не мав ваги. 99% людей знають, як отримати довідку у державного педіатра: стоїш у черзі, ризикуєш заразитися від інших хворих і, як правило, даєш 20-50 гривень, щоб отримати документ. Зазвичай педіатр навіть не дивиться на дитину. Інший фактор, що діти можуть проводити ці дні у бабусі, а потім змушені йти до лікаря, знову ж таки, ризикуючи захворіти. І це хоч маленька, але перемога над щоденною корупцією", – каже Олена Заплотинська.

У новий регламент внесли відразу кілька важливих змін. Тепер роботу кондиціонерів та зволожувачів, колір меблів та засоби для миття посуду узгоджуватимуть спільно з батьками.

Також дозволений кейтеринг – постачання готових комплектів їжі сторонніми компаніями. Також можна користуватися послугами сторонніх пралень. Влітку дозволили організовувати денний сон дітей на верандах, за умови, що є розкладні ліжка з твердим ложем. Замість стаціонарних ліжок тепер можна використовувати просто матраци.

Скасували регламентацію площ земельних ділянок, озеленення та обладнання ігрових майданчиків. У документі відсутня висота бортиків пісочниці або діаметр стійок огородження ліжок, натомість раніше за невідповідність таких речей садок могли оштрафувати.

Недоцільним тепер вважають одночасне використання в одному приміщенні люмінесцентних ламп і традиційних ламп розжарювання.


Обурені вихователі


Скасування обов’язкової довідки розкритикували в управлінні освіти Львова, тут вважають, що ця норма може більше нашкодити, аніж допомогти.

"У мене і, напевно, в усіх працівників освіти виникають запитання до цих змін. Там написано, що "діти після тимчасової відсутності у дошкільному навчальному закладі з інших причин приймаються без медичних довідок за умови відсутності явних ознак захворювання". Але як вихователь має виявити ознаки захворювання? – обурилась  спеціалістка сектору охорони дитинства управління освіти Львівської міської ради Наталія Клочко. – Для батьків це може бути спрощення, але можуть бути захворювання, які дитина приноситиме з іншого місця у садок, не здогадуючись про це. Ми будемо думати над тим, щоб зробити цю норму жорсткішою на міському рівні".

Цікаво, що не всі львівські садочки знають про нововведення. З десяти львівських дошкільних закладів, з якими зв'язався ZAXID.NET, тільки у двох знали про зміни у регламенті їхні думки щодо доречності змін розділилися.

Зокрема, старша медсестра садочка №106 Ганна Мазуркевич, вважає, що довідка насправді не відображала стану здоров'я, батьки часто її брали у лікаря, навіть не показуючи дитину. До того ж, зазвичай вихователі щоранку розмовляють з батьками про здоров'я їхніх дітей.

Натомість завідувачка садочка №104 Тетяна Карпа, впевнена, що довідку слід залишити. "Ми не можемо так ризикувати і опиратися [у своїх висновках] на вигляд дитини. Довідка давала нам певність, що дитина здорова", – каже Тетяна Карпа.


Дитсадки у квартирі тепер легальні


Згідно з новим регламентом, тепер є законною діяльність приватних дитсадків, відкритих у квартирі або у відповідно облаштованих приміщеннях офісних центрів.

"Всі ми знаємо, що держава не може забезпечити дошкільну освіту усім дітям. Раніше ті садочки, які відкривали у квартирах, просто не були легалізовані.Тому що, аби мати ліцензію треба було мати висновок санітарно-епідеміологічної служби, а ця служба опиралася на старий регламент", – каже Заплотинська.

Зокрема, садки, створені у квартирах, не могли забезпечити окремий харчоблок та пральню. Тепер вони можуть замовляти ці послуги у сторонніх компаній.

Львів у новинах: 

Львів потрапив у ТОП-5 міст світу, які варто відвідати цього літа 

Якою буде погода у Львові на цьому тижні 

Перший веловагон у потязі "Львів-Мукачево": розклад, вартість (відео)

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах