У Львові в неділю відкриють "Простір Синагог"

фото з сайту vaadua.org/news

фото з сайту vaadua.org/news

Події
01 вересня 2016 17:31

У неділю, 4 вересня, меморіальний проект “Простір Синагог”, що втілюється у львівському середмісті, буде відкрито для широкої публіки. Громадськості представлять результати першого етапу проекту – законсервовані залишки синагоги “Золота Роза”, помаркований фундамент єврейського Будинку навчання Бейт Гамідраш та меморіальну інсталяцію “Увіковічнення". Це перший в Україні випадок, коли вшанування місць єврейської історії ініціювали та реалізували не громадські організації чи фонди, а міська адміністрація у співпраці з партнерами, повідомляють організатори на своїй сторінці у Фейсбук. 

Урочиста церемонія відкриття простору розпочнеться о 15:00. Вона об’єднає міських очільників, представників уряду, дипломатичних установ, партнерських організацій та дослідницьких середовищ. Особливо важливою буде участь мешканців Львова, які пережили Голокост, та їхніх нащадків. Усіх охочих взяти участь у цій події запрошують на місце Бейт Гамідрашу (закінчення вулиці Староєврейської). Одразу після урочистостей, о 16:00, на площі біля вул.Братів Рогатинців,45 розпочнеться спільна гостина, на яку запрошуються всі друзі та прихильники проекту.

На 18:30 та 19:00 заплановані дві ознайомчі екскурсії “Простором Синагог”, головним фокусом яких стануть ідея та реалізація проекту (початок ­ на місці Бейт Гамідрашу).


Мистецька програма 
А вже о 20:00 почнеться мистецька програма “Мистецтво пам’ятати: голоси міста”. Присутні зможуть насолодитися концертом творів Йозефа Коффлера та Марка Копитмана, знаних композиторів сучасної класичної музики ХХ ст. Пов'язані зі Львовом, вони рідко присутні у музичному репертуарі, тож це нагода повернути їхні голоси до міста. Програму з трьох творів склдену Остапом Мануляком виконають ансамбль “ConstantY” та камерний оркестр “Stretta” (диригує Ірина Вакуліна). Після концерту відбудеться візуальна арт-програма: медіа-інсталяція “Резонанс”, що була створена художниками Олегом Воронком (Львів) та Джейсоном Фідлер (Лондон) проектуватиметься на стіни навколишніх будинків. Разом музика та візуальне мистецтво стануть запрошенням до переосмислення і глибшого розуміння важливості культурного розмаїття суспільства як у минулому, так і для сучасності.

Серед іншого, відбудеться також Семінар "Мапа присутності" / Workshop "Mapping Presence"

Захід відбувається в рамках Європейських днів єврейської спадщини у Львові. 

Участь у всіх заходах є безкоштовною, відтак організатори запрошують долучатися до подій навколо відкриття "Простору Синагог" усіх мешканців та гостей Львова!

Нагадаємо, три сакральні споруди ("Золота Роза", Бейт Гамідраш та Велика міська синагога) були знищені у 1940­х, під час Голокосту. Після здобуття Україною Незалежності ця ділянка у центрі міста занепадала, схована від людських очей за великим металевим парканом. Вісім років тому було оголошено міжнародний архітектурний конкурс зі вшанування місць єврейської історії у Львові. У конкурсі на створення меморіального простору у єврейському кварталі переміг берлінський архітектор Франц Решке. Практичні роботи з втілення проекту розпочалися у липні 2015 року. 
Головне мотто проекту: "Єврейська історія Львова – це спільна спадщина і відповідальність".
Більше інформації за посиланням.

Читайте ще новини Львова:

У Залізничному районі Львова облаштують 4 нових громадськіпростори 

Громадські простори Львова: чому незадоволені містяни? 

Яким буде громадський простір на площі Вишиваного у Львові (візуалізація)  

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах