Свого не віддамо: мешканці ближніх до Львова селищ не хочуть бути частиною міста

фото з сайту Львів

фото з сайту Львів

Події
08 листопада 2016 17:48

Із вісімнадцяти населених пунктів, які межують зі Львовом, погодження щодо зміни меж обласного центру не дали чотири з них – Рясне-Руське, Грибовичі, Винники та Малехів. Про це сьогодні на пленарному засіданні Львівської обласної ради повідомив начальник управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин департаменту містобудування Львівської міської ради Сергій Коровайник, передає Львівський портал.

За його словами, корегування меж Львова абсолютно не зачіпає таких питань, як о’бєднання територіальних громад та агломерацію.

"Львів не забирає жодного населеного пункту, який суміжний з нашим містом, навпаки деякими територіями ми готові поступитися", – зазначив Сергій Коровайник.

Водночас він додав, що востаннє межі Львова коригувалися ще у 1988 році.

Також Сергій Коровайник пояснив, що передбачають запропоновані зміни: "Ми хочемо забрати частину аеропорту, які зараз є за Сокільниками. Нині Сихів до сих пір юридично є частиною Пустомитівського району, тому ми його теж забираємо до Львова. Окрім цього, віддаємо частину території Винникам: це територія, де розташовані житлові будинки винниківчан…".

Відтак він наголосив, що всі території, які Львів хоче вилучити, в основному стосуються Пустомитівського району. "Станом на сьогодні в нас є всі рішення селищних рад цього району, є рішення райдержадміністрації та райради", – додав він.

"Львів межує з 18 населеними пунктами. Для того, щоби скорегувати межі нашого міста, маємо мати відповідні погодження всіх населених пунктів… Із них, на жаль, чотири так і не дали згоду, це Грибовичі, Рясне-Руське, Малехів та Винники. Тут варто зауважити, що жодних територій з їхніх населених пунктів місто не вилучає", – запевняє Сергій Коровайник.

Своєю чергою голова постійної комісії з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин,  адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури. Львівській обласній раді Володимир Саган пояснив, що "гальмує" погодження зміни меж Львова: "По-перше, за результатами висновків юридичного відділу Львівської обласної ради є низка зауважень чисто технічного характеру (нема відповідних до кінця опрацьованих погоджень, згоди ЛОДА, погоджень меж від цих чотирьох населених пунктів). По-друге, нема комунікації міської влади із суміжними територіями… Зокрема, у Рясне-Руській сільській раді є претензії щодо того, що Львів незаконно вилучив їхні землі".

Тепер проект Перспективного плану Львівщини передадуть до Кабінету Міністрів України для прийняття відповідного рішення.

Дивись ще:

Мерія оприлюднила плани зі створення агломерації 

Львів не стане агломерацією 

Львів назвали найкомфортнішим містом для проживання в Україні 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах