Фотофакт: у Львові реставрують старовинні балкони

Фотофакт: у Львові реставрують старовинні балкони

На вулиці Шолом-Алейхема, 9 завершили роботи з реставрації балконів. До реставрації обидва балкони цього будинку перебували в незадовільному стані. Найбільш зруйнованою була бетонна плита, окрім цього на правому балконі було втрачено декоративні елементи кронштейнів.

фото: facebook.com/urbanprojectlviv

Згідно проекту реставратори відновили балконні плити, встановили гідроізоляцію та поклали на поверхню морозостійку керамічну плитку. Окрім цього, очистили металеві огородження від старої фарби й іржі та покрили фарбою, колір якої було вибрано на основі попереднього дослідження.

"Особливим завданням для реставраторів було виготовлення поручня, що був повністю втрачений на обох балконних огородженнях. Складність полягала в тому, що огородження є хвилястим, але столярам вдалось майстерно повторити всі необхідні вигини огородження та отримати бажаний результат. Матеріал поручня – дуб",  – зазначають в Urban Project.

Наразі триває реставрація балконів на вул. Герцена, 4 (4), вул. Дорошенка, 15 (7), вул. Дорошенка, 35 (1), вул. Осмомисла, 5 (1) та вул. Вірменській, 13 (1).

Додамо, роботи відбувалися у  рамках програми співфінансування реставрації балконів, що втілюється спільним українсько-німецьким проектом "Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова" (GIZ та ЛМР).

Джерело: tvoemisto.tv.

Дивись ще: 

Дізнайся: як зміниться рух львівських маршруток після запуску трамвая на Сихів

Відбувся переляком: чиновника-хабарника львівський суд поновив на посаді

У Львові аварія: п'яний водій розтрощив три автомобілі і втік