Щоб не впали на голову: у центрі Львова укріпили аварійні скульптури

Новина - Події - Щоб не впали на голову: у центрі Львова укріпили аварійні скульптури

Новина - Події - Щоб не впали на голову: у центрі Львова укріпили аварійні скульптури

Події
10 листопада 2016 10:53

Скульптури, розмішені на будинку Корнякта, що на пл. Ринок, 6 у Львові, убезпечили від можливого обвалу. Фігури накрили спеціальними сітками та захисними оболонками, які зафіксували спеціальними ременями. В такому стані аварійні фігури не становлять небезпеки для перехожих. Далі, вже у 2017 році, буде розроблений проект подальшої реставрації цього об’єкту.

Як зазначили у Німецькому товаристві міжнародного співробітництва GIZ, кам’яниця на площі Ринок, 6, знана як будинок Корнякта, є одною з небагатьох будівель історичного середмістя, де ще зберігся ренесансний декорований аттик. Елементи аттику, розташовані на відкритому місці, зазнають сильного впливу довколишнього середовища і погодних умов. Упродовж століть скульптури рятували, застосовуючи шкідливі для природного каменю цемент та залізні кріплення. Це ще більше руйнувало матеріал.

"Окремі частини аттику мають великі тріщини і через це перебувають під загрозою обвалу і є небезпечними для здоров’я і життя перехожих. Статична стабільність окремих елементів порушена, вони (солдати, дельфіни) можуть впасти в будь-який момент. Територія перед будинком відкрита для всіх і використовується, зокрема, як вхід у музей. Через це потрібно негайно діяти", ? наголосив експерт з реставрації каменю в проекті "Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова" Дірк Брюґеманн-Булґаков.Тож фігури наразі укріпили сітками, щоб убезпечити їх від можливого обвалу.

Дивись ще: 

Дізнайся: як зміниться рух львівських маршруток після запуску трамвая на Сихів

Відбувся переляком: чиновника-хабарника львівський суд поновив на посаді

У Львові аварія: п'яний водій розтрощив три автомобілі і втік

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах