Переговори між Міжнародним аеропортом "Львів" імені Данила Галицького та іноземними авіаперевізниками, серед яких є лоукостери, близькі до завершення.
Авіаподорожі львів’ян часто починаються з автобуса до Варшави чи Кракова. Долетіти зі Львова до Стамбула у грудні коштуватиме близько двох тисяч гривень, а до Парижа – три тисячі. З Варшави – вдвічі дешевше. Літати літаками українських авіакомпаній – дороге задоволення, та й чимало популярних напрямків доступні лише з пересадкою, або навіть кількома.
Розкішний новий термінал львівського аеропорту, збудований до Чемпіонату Європи з футболу 2012 року, дивує туристів порожнечею. Пасажирам пропонують порівняно невелику кількість напрямів (тридцять міжнародних і два внутрішніх), тож можливості аеропорту використовуються не повністю. За останні роки значно зросла кількість рейсів до Туреччини; натомість, зі Львова через кризу пішов один із найбільших лоукостерів – Wizz Air.
Хоча начебто обіцяв повернутись – так, принаймні, стверджувала в липні директорка Міжнародного аеропорту "Львів" імені Данила Галицького Тетяна Романовська. Вона також розповіла про переговори з ірландським лоукостером Ryanair та ще трьома іноземними авіакомпаніями, які планують почати працювати у Львові 2017 року.
У листопаді на запитання про те, як просуваються переговори з лоукостерами, Тетяна Романовська відповіла: "Є досить позитивні зрушення, але поки що ми не хочемо робити гучних заяв, поки немає офіційного підтвердження". Рішення, за її словами, має бути прийняте в найближчі дні – тоді можна сподіватись на оприлюднення деталей.
Приліт: туристів побільшає, але потрібні готелі
Тетяна Романовська запевнила, що кількість як внутрішніх, так і зовнішніх авіарейсів незабаром збільшиться. "Українські напрямки переповнені. Міжнародні рейси теж потребують розширення. Це не лише дасть змогу українцям без перешкод літати закордон, а й привабить більше іноземних туристів", – прокоментувала вона.
Зараз послугами аеропорту користуються переважно іноземні мандрівники, шукачі пригод і розваг, рідше – закордонні бізнесмени, дипломати й політики. Аналітик Інституту Міста Олена Гунько, яка досліджує розвиток туризму у Львові, вважає, що відсутність дешевих авіаквитків – не головна перешкода для іноземних туристів. "Кількість туристів здебільшого залежить від інфраструктури готелів", – коментує вона. Чи справді лоукости впливали на потік іноземних туристів до Львова, покаже дослідження стану туристичної галузі за останні п’ять років, які проводить інститут.
Тетяна Романовська впевнена в тому, що поява дешевих авіарейсів зробить Львів більш інтегрованим і популярним серед туристів, проте погоджується: успіх залежить від співпраці аеропорту й міста. "Питання в тому, чи готове місто прийняти нову хвилю туристів, наскільки добре налагоджений транспортний зв’язок, чи є готелі, хостели тощо", – говорить директорка. За її словами, до міста зазвичай приїжджає типовий заможний європеєць, для якого Львів – порівняно дешевий напрямок, а поява лоукостів стане додатковим стимулом обрати саме наше місто.
Дарина Бузовська – мандрівниця зі стажем, яка протягом останніх двох років побувала у двох десятках країн. На її думку, більшість туристів, які їдуть до нас – мешканці великих міст, які мають доступ до інтернету і можуть отримати всю необхідну інформацію про Україну. "До нас часто їдуть мешканці сусідніх країн, які можуть заощадити на перельоті. Часто приїжджають турки для "пошуку кохання". Такі туристи їдять у кафе й ресторанах, купують сувеніри, відвідують пам’ятні місця й таким чином поповнюють бюджет міста", – каже Дарина.
Відліт: студентам і мандрівникам стане легше
Львівській молоді авіаквитки зазвичай не по кишені – студенти воліють подорожувати автостопом або автобусами до найближчих аеропортів, звідки літають лоукостери. Для багатьох львів’ян дешеві авіарейси стануть нагодою побачити світ – особливо якщо Україна таки отримає довгоочікуваний безвізовий режим із ЄС.
Дарина Бузовська навчається у Франції, але літає на навчання через Польщу: дорога триває два дні. "Минулого разу їхала до Варшави Blablacar’ом, а звідти летіла до Парижа. Цього разу вирішила трохи зекономити час і летіти з Вінниці до Польщі, а потім уже до Франції, бо на кордоні тримають дуже довго. Звісно, було б дуже зручно літати зі Львова, але це занадто дорого – я їжджу додому щомісяця. Лоукостів немає, а від чого залежать ціни на літак – одному Господу Богу відомо", – нарікає львів’янка.
Підприємець Святослав Кучмій регулярно їздить зі Львова до німецького Дортмунда. Після того, як Wizz Air скасував рейси зі Львова, чоловікові доводиться робити щонайменше одну пересадку й витрачати на квитки значно більше грошей. "Бізнес-подорожі стали не лише незручними, а й фінансово невигідними, – каже Святослав. – Сподіваюся, поява нових лоукостерів суттєво полегшить перельоти й дасть змогу збільшити кількість рейсів зі Львова".
За перше півріччя 2016 року, за повідомленням Міжнародного аеропорту "Львів" імені Данила Галицького, через повітряні ворота Львова пройшли 282 тисячі пасажирів – на 20,2% більше, ніж за аналогічний період попереднього року. (Для порівняння, пасажиропотік краківського аеропорту Баліце – три мільйони пасажирів на рік.) Кількість виконаних рейсів зросла на 19,3% – до 3760. Найбільше пасажирів перевозили "Міжнародні авіалінії України", польська LOT, "Азур Ейр Україна", Pegasus Airlines і "Роза Вітрів Україна".
Джерело: tvoemisto.tv.
Дивись ще:
Дізнайся: як зміниться рух львівських маршруток після запуску трамвая на Сихів
Відбувся переляком: чиновника-хабарника львівський суд поновив на посаді
У Львові аварія: п'яний водій розтрощив три автомобілі і втік.