Вже за два тижні: Кабмін розпрацьовує графік погодинного відключення електроенергії

Вже за два тижні: Кабмін розпрацьовує графік погодинного відключення електроенергії

У четвер, 16 лютого, згідно з розпорядженням уряду, набув чинності надзвичайний стан в енергетиці України.

Розпорядження №103 від 15 лютого свідчить, що надзвичайний стан триватиме впродовж місяця – до 17 березня.

Рішенням Кабміну передбачено застосування графіків погодинного відключення електроенергії кінцевим її споживачам. Наразі їх розпрацьовують. За словами міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика відключення можуть запровадити вже за два тижні.

Крім того, передбачено регулярний техогляд енергоблоків атомних електростанцій у вихідні з метою зниження навантаження на енергоблоки і, в разі необхідності, розвантаження енергоблоків.

Задекларованою метою надзвичайного стану є також економія споживання антрацитового вугілля. У Міненерго вважають, що НС дозволить заощадити від 300 до 350 тисяч тон антрацитового вугілля.

Через брак вугілля на теплових станціях в Об'єднаній енергетичній системі України виникає дефіцит електричної потужності в години максимального навантаження.

У зв’язку із цим львів’ян просять не користуватися побутовими електроприладами у пікові години. "Звертаємось до мешканців міста Львова та області з проханням не вмикати без потреби потужні побутові електроприлади вранці з 8 до 10 год. та  ввечері з 20 до 22 год. (години найбільшого споживання електричної енергії)",  – йдеться у повідомленні ЛКП "Львівобленерго".

Джерело: tvoemisto.tv

Дивись ще: 

Дізнайся: які львівські вулиці в лютому та березні будуть без світла

На гарячому: на Львівщині затримали психіатра-хабарника

Туристу на замітку: 11 варіантів активного відпочинку біля Львова в цьому році