Новація: львів'яни платитимуть за газ відповідно до його калорійності

фото з сайту АиФ-Украина

фото з сайту АиФ-Украина

Події
16 лютого 2017 16:45

На Львівщині газовики вирішили показати своїм споживачам шлях газу від газосховища до їхніх осель. А ще перевірили якість блакитного палива. На майбутнє пропонують оновлену систему оплати за свої послуги – відповідно до калорійності газу, а не за кубометри.

Більче-Волицько-Угерське підземне газосховище найбільше у Європі, може вмістити 17 мільярдів метрів кубічних газу. Наразі тут зберігають лише мільярд кубів. Саме тут природний газ видобувався, а після виснаження родовищ тут його зберігають.

"Під час підняття газу з підземного сховища відбувається його очистка осушування від крапельної вологи і доводиться до тих стандартизованих показників, які вимагаються українськими та закордонними стандартами", – розповідає начальник Стрийського управління підземного зберігання газу Микола Петеш.

На кухні ж у сім'ї Бойко зі Стрия газ завершує свою довгу подорож. Пані Ірина показує платіжки із чималенькими сумами, а от до якості газу у хазяйки безліч запитань.

"Заплатити за 800 кубів треба десь 4 тисячі, а пенсія у нас 3 тисячі на двох. Благо є субсидії. Інколи газ червонуватий, коли готую, а в суботу, коли банний день, там проблеми: вода ледь тепла, доводиться гріти воду і доливати собі у ванну", ? розповідає стриянка Ірина Бойко.

Аби визначити якість газу, спеціалісти незалежної лабораторії з Франківська беруть проби у квартирі. Результати експертизи стануть відомі за декілька днів. Представники "Трансгазу" ж вже роблять аналіз газу на так званій газорозподільній станції.

На пробному балоні вказана температура, тиск газу і година відбору. З цим експерти їдуть в лабораторію. Там спеціальний прилад визначає якість газу за багатьма характеристиками. Це вміст кисню, азоту метану та C02. Впродовж години результати готові.

"Ми можемо із впевненістю сказати, що даний газ відповідає повністю по калорійності якості газу, прийнятому нормативними документами України", – оголошує висновки хімік УМГ "Львівтрансгаз" Лариса Павлів.

У багатьох мешканців є сумніви, чи, бува, не домішують газовики чогось до блакитного палива? Відповідь лаборантів однозначна: в герметичних мережах таке зробити неможливо. Більше того, за словами фахівців, якість палива лише підвищується, адже стандарти підтягують до європейських. Незалежні ж фахівці закликають у разі сумнівів звертатись до них. Хоча експертиза недешева ? майже дві тисячі гривень.

"Якщо аналізи будуть незадовільні, то там буде перерахунок оплати і всі витрати на дослідження та роботи буде нести сторона, яка надає газ. А якщо вони будуть в межах норми, то оплачуватиме споживач, який замовив послугу", – пояснює процедуру інженер ДП "Івано-Франківськстандартметрологія" Михайло Голей.

Аби не було претензій від споживачів, газовики пропонують оновлену систему оплати за свої послуги. Та це поки що це лише на рівні ідеї.

"Буде пропонуватися варіант оплати за газ відповідно до його калорійності. Тобто чим більша калорійність, тим споживач платить більше. Чим вона менше, тим менше. Для цього вже є розроблені зразки квитанцій", ? зазначив головний інженер "Львівгазу" Богдан Гук.

Цього разу газ пройшов тест на якість, результати ж незалежних експертів оприлюднять днями.

Джерело: zaxid.net

Дивись ще:

Не дай себе ошукати: у Львові шахраї збирають гроші за комуналку

Дізнайся: на яких маршрутах у Львові курсують нові автобуси "Електрон"

Дізнайся: чому частині Львова вимкнули гарячу воду

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах