Запрацює фонтан та висадять дерева: що зміниться цієї весни на площі Митній

фото з сайту tvoemisto.tv

фото з сайту tvoemisto.tv

Події
10 березня 2017 09:28

Архітекторка та співзасновниця організації Urban Ideas Ольга Криворучко розповіла Tvoemisto.tv, які роботи уже встигли виконати, та що може затримати відкриття оновленого простору.

візуалізація громадського простору на площі Митній

ВІЗУАЛІЗАЦІЯ ГРОМАДСЬКОГО ПРОСТОРУ НА ПЛОЩІ МИТНІЙ


Фонтан


Найголовніші роботи на площі Митній з облаштування "сухого" фонтану уже завершили. Ольга Криворучко каже, що з настанням теплого період року фонтан має запрацювати повноцінно. Пробний запуск, який провели ще у листопаді, показав, що фонтан функціонує, як і очікувалось.

Запрацює фонтан та висадять дерева: що зміниться цієї весни на площі Митній фото

"Є зовнішні обставини, які можуть завадити вчасному відкриттю площі, – розповідає Ольга Криворучко. – Наприклад, незакінчені ремонтні роботи фасаду Музея Пінзеля. Тут ще стоїть риштування та невирішене питання з прокладенням каналізації".


Освітлення та озеленення


На площі з'явиться освітлення трьох типів. Перше – вмощене в плитці. "Якщо йти по площі Митній зараз, то є деякі плитки, які лежать нерівно чи просіли. Вони незакріплені, оскільки там є вставлені світильники, – пояснює Ольга Криворучко. – Плитки закріплять після тестового запуску освітлення, який дозволить перевірити, чи все працює справно". Тут також підсвітять дерева і фонтан. Третій тип освітлення – традиційний: освітлення на вертикальних опорах.

У березні на площі мають висадити усі дерева. "Ми підібрали усі дерева, які мають висадити, є готові списки, – каже Ольга Криворучко. – Планується, що знайдеться спонсор, який би захотів купити необхідні рослини і їх доглядати, адже перші два роки дерева треба кожен день підливати, щоб вони нормально прийнялись".

Запрацює фонтан та висадять дерева: що зміниться цієї весни на площі Митній фото 1


Пішохідний перехід


"Тут закінчилось монтування гранітних сходів і гранітної плитки, але тривають роботи зі стінами, – розповідає Ольга Криворучко. –  Перехід також озеленять. Ми залишили всі старі перила, які були тут раніше. Їх почистять і використовуватимуть знову. Додатуть і нові, яких тут раніше бракувало".


Підйомник для маломобільних людей


Через насичений рух транспорту довкола площі, до неї найзручніше добиратися через підземний перехід. Поки що він не дуже пристосований для маломобільних людей та батьків із дитячими візочками. Для цього тут мав з'явитись підйомник.

"Зараз розглядають два варіанти. Початково ми запроектували вертикальний підйомник. Це мала бути вертикальна платформа або ліфт, що мав би піднімати людей з рівня підземного переходу до рівня площі. Це дороговартісний проект, тому зараз ще розглядають інший варіант горизонтального підйомника, коли вздовж стіни буде їхати платформа, яка за натисканням кнопки на спеціальному пульті виїжджатиме нагору та спускатиметься вниз. Така конструкція є в уже готовому вигляді, її необхідно лише змонтувати", – зазначила Ольга Криворучко. 

Нагадаємо, загальна вартість робіт реконструкції площі Митної становить близько 6 млн грн. Бюджет передбачав пониження площі, заміну верхнього покриття, заміну усіх комунікацій, оновлення фонтану, влаштування вуличних меблів та висадку нових зелених насаджень.

Дивись ще:

Зелена зона та паркінг: біля університету Франка у Львові облаштують громадський простір

Як зміняться громадські простори Львова у 2017

Добра новина: у Львові відремонтують Двірцеву площу

 

 

 

 

 

 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах