Що треба знати: де та як у Львові виготовити закордонний паспорт

фото з сайту  portal.lviv.ua

фото з сайту portal.lviv.ua

Події
17 березня 2017 10:02

Новий закордонний паспорт виготовляється тепер тільки з біометричними даними: оцифрованим відображенням особи, її електронним підписом та відбитками двох вказівних пальців рук. Паспортів без біометрії для виїзду за кордон більше не виготовляють, повідомляє прес-служба Львівської ОДА з посиланням на міграційну службу.

У будь-якому територіальному підрозділі міграційної служби України лише оформляють документи для виготовлення паспорта та відбирають дані. Самі ж паспорти із внесеною інформацією виготовляють централізовано в м. Києві на ДП "Поліграфкомбінат "Україна"". Згодом відправляють спеціальною кур’єрською поштою у регіони.

У звичайному режимі паспорт для виїзду за кордон виготовляють за 20 робочих днів. Є режим оперативного виготовлення – 7 робочих днів. У виняткових випадках (у разі необхідності термінового лікування чи присутності при похованні близьких осіб за кордоном) найшвидший термін виготовлення такого паспорта – 3 робочих дні.


Куди звернутись?


Звернутись за виготовленням паспорта можна у будь-який зручний для вас міграційний підрозділ України, не залежно від місця реєстрації чи тимчасового проживання особи.

Зокрема, на Львівщини паспорти для виїзду закордон можна виготовити у всіх міграційних підрозділах міста Львова, районних центрах Львівської області (окрім Турківського, там спеціальне обладнання змонтоване, проте, ще потребує технічних та процесуальних погоджень для запуску в роботу), а також у містах Трускавець та Борислав. Адреси та контакти територіальних підрозділів можна знайти за посиланням –http://lv.dmsu.gov.ua/lv/pidrozdili


Які документи необхідні для виготовлення закордонного паспорта?


Для дітей:

Паспорти для виїзду за кордон виготовляють з народження. До 12 років відбитки пальців та електронний підпис не відбираються. Окрім того, можна виготовити такий паспорт без присутності дитини за скануванням фото обличчя (як на паспорт громадянина України)  розміром 10х15 см. З

До 16 років закордонний паспорт чинний  4 роки. З 16 років термін дії паспорта – 10 років.

Необхідно надати такі документи:

Свідоцтво про народження для дітей, що не досягли 14 років. Із 14 років – паспорт громадянина України;

Паспорти громадян України обидвох батьків, бажана їх особиста присутність;

У разі відсутності одного з батьків при виготовленні паспорта дитині –необхідно надати нотаріально засвідчену згоду другого з батьків, не залежно від того, чи перебувають батьки у шлюбі;

Якщо батьки зареєстровані за різними адресами, необхідно надати додаток № 13 про реєстрацію місця проживання дитини з одним із батьків. Видають такі документи у ЦНАПі за місцем реєстрації. Якщо батьки зареєстровані за однією адресою, така довідка не потрібна;

Якщо дитина сирота чи перебуває під опікою, необхідно пред’явити документи, що підтверджують право опіки над дитиною;

Якщо один із батьків позбавлений батьківських прав, чи безвісти відсутній, чи визнаний недієздатним, чи помер – необхідно пред’явити відповідні документи.

Для дорослих:

Паспорти для виїзду за кордон чинні 10 років. У міграційний підрозділ для отримання послуги необхідно надати:

Паспорт громадянина України;

Ідентифікаційний код (рекомендовано, але не обов’язково);

За наявності – закордонний паспорт, який було виготовлено раніше.

Якщо особа знаходиться у лікувальному закладі і не може самостійно подати документи, її представнику треба пред’явити нотаріально засвідчений документ на право оформлення паспорта цій особі, довідку з лікувального закладу про те, що вона за станом здоров’я не може бути присутня при виготовленні паспорта, та фото особи розміром 10х15 см. для сканування;

У осіб, які мають фізичні вади, відбираються відбитки тих двох парних пальців, які є, чи будь-яких двох пальців. Якщо такої можливості немає, відбитки пальців не відбираються.

Скільки коштує виготовлення закордонного паспорта?

У разі оформлення протягом 20 робочих днів сума адміністративного збору складає 557 грн. 32 коп., з них:

Вартість адміністративної послуги – 253 грн.

Вартість бланку паспорта – 304 грн. 32 коп.

У разі термінового протягом 7 чи 3 робочих днівоформлення, сума адміністративного збору складає 810 грн. 32 коп., з них:

Вартість адміністративної послуги – 506 грн.

Вартість бланку паспорта – 304 грн. 32 коп.

Оплатити послугу можна безпосередньо в міграційному підрозділі через термінал. Вони є у всіх міграційних районних та міських міграційних службах. Однак, можна здійснити оплату і в банківських установах, обов’язково вказавши підрозділ, де плануєте здати документи на виготовлення закордонного паспорта.

Як зареєструватись у електронну чергу?

У місті Львові з 25 січня 2017 року подати документи на виготовлення паспорта для виїзду за кордон можна лише зареєструвавшись у електронну чергу. Львів став одним із перших 4-х міст України, де впроваджено такий електронний сервіс, що керується із Києва. Впливу на формування такої черги місцева міграційна служба не має.

Є три способи зареєструватись:

На сайті ДМС України http://dmsu.gov.ua/online за послугою "Електронна черга" (необхідний номер паспорта громадянина України та контактний мобільний телефон). Ця черга має власну квоту. Записатись можна лише за 15 днів наперед, обравши зручний міграційний підрозділ.

У кожному міграційному підрозділі міста Львова є термінал, де заведено більшу квоту і можна зареєструватись за 30 днів наперед.

У поточній черзі в день отримання послуги теж можна зареєструватись у електронну чергу. Частина людей, що здійснили реєстрацію через сайт чи термінал, часом не з’являються. Тому на вільне місце завжди можна здійснити реєстрацію в електронну чергу "зараз на зараз".

Особливість нового сервісу в тому, що ви маєте прийти за 15 хвилин до призначеного часу, перевірити наявність необхідних документів та квитанції. Якщо запізнитесь на 2 хвилини від призначеного часу, електронна черга автоматично скасовується. Працівники міграційної служби не зможуть вам зарадити: контроль здійснюється централізовано із київського сервера.

Наголошуємо, що електронна черга діє лише у місті Львові. У міграційних підрозділах Львівської області послугу, наразі, можна отримати лише в порядку живої черги, яку формують самі громадяни.

Дивись ще:

ID-паспорти: все, що треба знати львів'янину

Черги розвантажать: на "Рава-Руській" від сьогодні запровадили дві смуги руху

Львів'янину на замітку: як зробити візу дитині

 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах