Нездорова тенденція: на Львівщині підскочила захворюваність на гепатит

Новина - Події - Нездорова тенденція: на Львівщині підскочила захворюваність на гепатит

Новина - Події - Нездорова тенденція: на Львівщині підскочила захворюваність на гепатит

Події
16 травня 2017 10:57

Наприкінці тижня, 19 травня, у світі відзначають Всесвітній день боротьби з гепатитами. Уперше його відзначили у 2008 році. Головна мета таких заходів – донести до людей інформацію про симптоми, методи діагностики, скринінгу, профілактики та лікування гепатитів, особливо групи В і С, а також пов’язаних з ними захворювань, привернути увагу урядів і неурядових організацій до цієї проблеми , необхідності надавати підтримку людям, які хворіють на гепатити В і С.

Нездорова тенденція: на Львівщині підскочила захворюваність на гепатит фото

За даними статистики, в середньому, кожна 20 людина у світі є носієм вірусу гепатиту В або C. Однак рівень обізнаності людей про ці захворювання вкрай низький. Захворювання починається поступово, перебігає без симптомів і не проявляється тривалий час, тому гепатит (особливо С) іноді називають “лагідним убивцею”. Хворий навіть не здогадується, що підступний вірус тихо руйнує його організм.

За словами лікаря-епідеміолога ДУ "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України" Уляни Федоряченко, на Львівщині, як і в Україні, є тенденція до зростання захворюваності на вірусні гепатити.
Торік на Львівщині захворюваність на гепатит А зросла на 34,6 % (105 випадків проти 78 у 2015 році), на вірусний гепатит В зросла на 24,7 % (136 випадків проти 109). Захворюваність на вірусний гепатит С залишилася на рівні минулорічних показників – 31 випадок.

Нездорова тенденція: на Львівщині підскочила захворюваність на гепатит фото 1

Загалом виділяють вісім типів вірусів гепатитів: A, B, C, D, E, J, F, TT . Вірусні гепатити А та Е – це гострі кишкові інфекції з переважним ураженням печінки. Джерелом зараження є хвора людина. Вірус передається через забруднену воду, продукти харчування, брудні руки тощо.

Гепатити B і C передаються при порушенні цілісності шкірних покривів: під час переливання крові та її компонентів при використанні нестерильних інструментів та виробів медичного призначення, під час пологів, операцій, пірсингу, татуювання, а також статевим шляхом і через засоби особистої гігієни (зубну щітку, бритву, ножиці).

Нездорова тенденція: на Львівщині підскочила захворюваність на гепатит фото 2

Вираженість симптоматики при гепатиті залежить від типу вірусу. Захворювання може проявлятися збільшенням печінки, болем у правому підребер’ї, відчуттям важкості у цій ділянці, диспепсичними явищами, жовтяницею та свербінням шкіри, підвищенням температури тіла, нудотою, блювотою, потемнінням сечі та знебарвленням випорожнень, загальною слабкістю та зниженням працездатності.
Утім, гепатит може перебігати і безсимптомно або із слабо вираженою симптоматикою, тоді людина не підозрює про наявність у неї захворювання.

Щоб уникнути інфікування вірусними гепатитами А і Е необхідно: використовувати для пиття, миття посуду, овочів та фруктів лише кип’ячену воду, ретельно мити руки з милом, використовувати індивідуальні рушники, вживати якісні продукти харчування. У побуті необхідно користуватися індивідуальними засобами особистої гігієни, уникати травмувань. Під час отримання медичної допомоги у медичних закладах, косметологічних процедур у салонах слід стежити за тим, аби персонал використовував стерильні одноразові вироби медичного призначення, стерильний інструментарій, дезінфікуючі засоби для обробки рук, стерильні одноразові медичні рукавички.

Нездорова тенденція: на Львівщині підскочила захворюваність на гепатит фото 3

Щоб уникнути інфікування статевим шляхом, слід уникати випадкових статевих контактів, використовувати індивідуальні засоби захисту.

Запобігти зараженню у лікувально-профілактичних закладах можна чітким дотриманням правил протиепідемічного режиму, особливо у гемодіалізних, хірургічних, гінекологічних, пологових, стоматологічних та інших відділеннях, у лабораторіях, де медичний персонал контактує з кров’ю. При будь-яких парентеральних втручаннях та маніпуляціях необхідно використовувати гумові медичні рукавички.

Ефективним засобом профілактики вірусних гепатитів А і В є вакцинація.

Джерело: gazeta.lviv.ua. 

Дивись ще: 

Львів'янину на замітку: навіщо потрібен біометричний паспорт та як його оформити

Дізнайся: які львівські ресторани потрапили у сотню найкращих в Україні

Допоможіть знайти: на Львівщині зник прооперований учасник АТО

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах