Державна іпотека: як молоді отримати житло у Львові

Новина - Події - Державна іпотека: як молоді отримати житло у Львові

Новина - Події - Державна іпотека: як молоді отримати житло у Львові

Події
06 червня 2017 17:59

Нині питання власного житла для молодих людей особливо актуальне. Далеко не всім пощастило отримати в спадщину квартиру чи будинок, тож багатьом доводиться півжиття тинятися по чужих кутках, орендувати помешкання, викидаючи щомісяця гроші фактично на вітер, або тулитися на кількох квадратних метрах цілими родинами. Адже навіть маючи добре оплачувану роботу, не так легко наскладати грошей на квартиру, не кажучи вже про можливості пересічної людини придбати житло.

Часто молодь нарікає, що навіть у СРСР, пропрацювавши кілька років на заводі, люди мали можливість отримати квартиру. Не те, що зараз… Ніхто вже й не сподівається отримати квартиру від держави, хоч і стоїть у квартирній черзі роками…

Однак певний поступ є. Цього тижня 23 львівські сім’ї отримали квартири в новобудові на вулиці Ковалика, 1, що в мікрорайоні Рясне. Всі ці сім’ї стояли на обліку в міськраді і завдяки Програмі пільгового молодіжного кредитування отримали помешкання під пільгові довготермінові кредити.

18 квартир для молодих сімей профінансувала мерія в рамках Програми пільгового молодіжного кредитування на загальну суму понад 9 млн грн. Серед учасників програми, які отримали квартири, – молоді сім’ї, зокрема чотири багатодітні, діти-сироти, науково-педагогічні працівники, а також працівник міліції та працівник цивільного захисту. Квартиру отримав і одинокий молодий чоловік – учасник програми.

“З місцевого бюджету виділили 9 мільйонів гривень. Фонд має свої програми, очікуємо, що в наступних бюджетах держава буде передбачати більше коштів на іпотечне кредитування. Нині молодій людині, яку б роботу вона не мала, важко купити житло. В світі люди отримують під один-два відсотки річних на 10-20 років кошти і, маючи хорошу роботу, можуть сплачувати. Ми намагаємося цей процес розрухати у Львові. Люди навіть не вірили, що отримають житло”, – каже міський голова Львова.


Розділити кредит із державою


“У рамках державної житлової політики діють державні та регіональні програми, покликані забезпечити житлом молоді сім’ї. Це пільгові й іпотечні кредити. Нині сім’ї з дітьми, які взяли кредити на придбання житла в цьому будинку, сплачують безвідсоткові кредити. Отож, об’єднуючи зусилля держбюджету, місцевих бюджетів, можемо досягти якихось результатів. Проте цих коштів недостатньо. Понад 60 тисяч молодих сімей у державі потребують покращення житлових умов та перебувають на квартирному обліку”, – розповідає голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний.

Подружжя Бородатих із п’ятьма дітьми також було учасником цієї програми і отримало п’ятикімнатну квартиру площею 140 кв. м.

“Приблизно в 2000-их ми за стандартною процедурою стали на чергу в міськраді. Час минав, і виникала думка, що це все тільки для запису. І ось у 2013 році був дзвінок від представників цієї програми, потім – у 2014-ому, в 2015-ому. Тож ми звернулися у фонд, нам все там розказали, але до останнього не вірилося, що це можливо. В нашій ситуації програма передбачає 50% участі державних коштів, оскільки багато дітей, і помісячне розтермінування платежів, які будемо здійснювати впродовж 20 років. Все чисто, прозоро і відкрито. Близько мільйона гривень – це загальна вартість квартири, і близько півмільйона будемо сплачувати самостійно”, – розповіла “Пошті” сім’я Бородатих.

Завідувач кафедри банківської справи Львівського інституту банківської справи, доктор економічних наук Ростислав Слав’юк у розмові з “Поштою” зазначив, що за кордоном дуже розвинене кредитування житла – іпотечні кредити. “Людині, яка закінчила університет, влаштувалася на роботу і отримує щомісяця 2000 євро, можуть дати кредит на 25 років. Зрозуміло, що це досить привабливо, бо можна розтермінувати і сплачувати відносно невеликі суми. В Україні на такий термін вам ніхто кредиту не дасть!” – наголосив він.


Виплата на 30 років


Заступник начальника управління житлового господарства міськради Галина Мазур каже, що Програма пільгового молодіжного кредитування передбачає надання кредиту з терміном погашення до 30 років. Скористатися цією програмою можуть містяни віком до 35 років, які перебувають на квартирному обліку, тобто визнані такими, що потребують покращення житлових умов. Тоді особа або молода сім’я може подати документи до Львівського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву” для участі в програмі.

“Десятки років була стабільна площа – 5 квадратних метрів на особу, і молоді сім’ї знали, що якщо площа більша, то не можна ставати в чергу. Однак із квітня 2017-го, якщо на особу припадає менше 7,5 квадратного метра житла, вона може стати в квартирну чергу. Тому молоді сім’ї та одинокі люди можуть переглянути свою площу. Щоби взяти участь в програмі, вони мають принести довідку про перебування у квартирній черзі в міськраді і подати документи у Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву. Фонд відповідно вимагає ще інших довідок – про доходи, місце праці, пільгу і веде відповідний список”, – пояснює Галина Мазур.

“Щороку місто виділяє фонду кошти. Приблизно до 20,5 мільйона вже  виділили на кредитування, черговики придбали 83 квартири (вони на момент придбання житла не мали необхідної суми, тому їх підтримали місто, область і держава). Щороку згаданий фонд подає список охочих скористатися програмою, який скеровують на розгляд депутатської комісії та комісії інженерного господарства міськради. Комісія погоджує, і рішення про виділення кредиту затверджує міськвиконком”, – каже Галина Мазур.

Джерело: Пошта

Дивись ще: 

Коли включать: чотири райони Львова частково без світла

Що з дитиною: з'явилось відео, як студентка у Львові продавала своє немовля

Фоторепортаж: в центрі Львова відкрилася Майстерня міста

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах