Май на увазі: де у Львові найбрудніші водойми

фото: прес-служба ЛМР

фото: прес-служба ЛМР

Події
06 липня 2017 11:52

У 35 водоймах Львова перевищено допустимі концентрації забруднюючих речовин., повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

З початку 2017 року хімічна лабораторія КП "Адміністративно-технічне управління" відібрала 70 проб води – 35 у І кварталі та 35 у ІІ кварталі. За результатами аналізів, вода у всіх 35 водних об’єктах, які розташовані або ж беруть початок на території міста, має перевищення гранично-допустимих концентрацій забруднюючих речовин.

За словами керівника хімічної лабораторії Ігоря Гуменного, це пояснюється забрудненням водойм твердими побутовими відходами, використанням вод для миття автомобілів, загниванням рослинності тощо.

Так, у ІІ кварталі 2017 року найбільш "забруденими"  (перевищення п’яти і більше компонентів, таких як залізо, азот, амоній, аміак, фосфати і завислі речовини) виявились водойми:  річка "Зубра" (с.Зубра); потік "Білогорський" (вул.Широка); потік "Водяний" (вул.Авіаційна,7); став (вул.Богданівська-вул.Пластова); річка "Марунька" (500м від дороги Львів-Винники); потік "Кривчицький" (вул. Старознесенська, 200); потік "Лисиницький" (вул.Тракт-Глинянський,150).

Перевищення ГДК лише одного компоненту – завислих речовин,  спостерігалось на таких водоймах: став (вул. Пекарська, 50); каскад декоративних ставків (вул. Вахнянина, 29); лісопарк "Погулянка" (Личаківський р-н); став (вул. Митр.Липківського-вул.Заклинських).

Аналізи проводились на наявність таких забруднюючих речовин, як: залізо загальне, азот амонійний, аітрати, аітрити, фосфати, лужність, хлориди, сульфати, завислі речовини, сухий залишок, жири, СПАР, ХСК, БСК-5 та нафтопродукти.

"У весняно-літній період спостерігається збільшення  кількості показників з перевищенням та величиною забруднення.  Перевищення ГДК зумовлені забрудненням водойм твердими побутовими відходами, використанням вод для миття автомобілів, загниванням рослинності та цвітінням водойм тощо", – пояснює  керівник хімічної лабораторії КП "Адміністративно-технічне управління" Ігор Гуменний.

Нагадаємо, хімічна лабораторія КП "Адміністративно-технічне управління" проводить заміри води на 35 водних об’єктах, які розташовані або ж беруть початок на території міста. З них – 3 річки, 9 потоків і 23 ставки. Також обстежують 7 водойм міських парків. Це парк "Піскові озера", "Горіховий гай", Стрийський парк, Снопківський парк, парк "Знесіння", "Шевченківський гай" і лісопарк "Погулянка".

Дивись ще:

Небезпечно: з яких природних джерел у Львові заборонили пити воду 

Багаття, пускання віночків по воді, цвіт папороті: завтра львів'яни святкуватимуть Івана Купала 

Новий автомаршрут: до "Шевченківського гаю" курсуватиме "Чудо-бус"

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах