Паспортний бум, кілометрові черги, ажіотаж: як пройшов перший місяць безвізу

фото з сайту 24 Канал

фото з сайту 24 Канал

Події
11 липня 2017 15:22

 11 липня минув місяць від початку введення безвізового режиму між Україною та Євросоюзом. Громадяни України активно кинулися виробляти біометричні паспорти, аби відкривати для себе нові горизонти. 

Львівський портал дізнався, скільки людей перетнули кордон з безвізом, а також чи спричинив безвізовий режим ажіотаж серед львів’ян, які вирішили виробити біометричні паспорти?

За словами старшого офіцера сектору взаємодії зі ЗМІ Західного регіонального управління ДПСУ Романа Стахіва, за місяць громадяни України активно використовували можливість безвізового перетину кордону.

"Станом на 00.00 годину 10 липня за безвізом через кордон з Польщею до Європейського Союзу виїхали 55 тисяч 428 людей.  Відмову у праві безвізового перетину кордону отримали 36 громадян України. До сновних причин відмови належать: відсутність достатньої кількості коштів, не підтвердження заявленої мети поїздки і порушення міграційного законодавства України та Європейського Союзу", – розповів він.

Також службовець зазначив, що на початку ведення безвізового режиму спостерігалося збільшення пасажиропотоку, однак зараз ситуація стабілізувалась.

"Зараз йде активна фаза туристичного сезону, і в цей період так чи інакше збільшується потік людей, які виїжджають на відпочинок. Через це і збільшуються черги на кордоні. До цього ми готуємось щороку і передбачаємо щороку. Можу сказати, що з моменту ведення безвізу ніяких нестандартних ситуацій у пунктах пропуску не виникало. Всі контролюючі служби працюють у звичному режимі", – додав Роман Стахів.

Безвізовий режим України з ЄС спричинив ажіотаж серед українців, які вирішили виготовити біометричні паспорти. Цей ажіотаж не оминув наш регіон, адже, за даними Державної міграційної служби у Львівській області, лише за півроку видали понад 150 тисяч біометричних паспортів.

"Від 1 січня до 9 липня міграційною службою у Львівській області було видано 157 тисяч 585 біометричних паспортів. У Львові серед охочих оформити біометричний паспорт спостерігається невеликий ажіотаж, однак він незабаром спаде. Найбільший ажіотаж серед людей, які неочікувано вирішили їхати за кордон. Але якщо говорити в загальному, то мешканці міста Львова подають документи на біометричний паспорт згідно попереднього запису електронної черги, а також приходять безпосередньо у відділення міграційної служби. Також зараз у Львові працюють  ЦНАПи, де можна отримати біометричний паспорт, це полегшує роботу, але ажіотажу не зменшує", – розповів в.о речника Державної міграційної служби у Львівській області Борис Пелюховський.

Окрім цього він зазначив, що львів’яни масово рушили у відділення міграційної служби після ведення безвізового режиму.

"Збільшення охочих оформити біометричні паспорти прослідковується після ведення безвізового режиму України з Європою. Саме тоді серед громадян з’явився ажіотаж, і всі масово рушили виготовляти біометричні паспорти", – сказав Борис Пелюховський.

Також він додав, що наразі у Львові є затримки у видачі паспортів, які пов’язані із хакерською атакою.

"Станом на сьогодні затримка у видачі біометричних паспортів становить  5-6 днів. Однак, будемо сподіватися, що найближчим часом нам вдасться виправити проблему", – наголосив Борис Пелюховський.

Дивись ще:

Нічні вистави та понад 100 подій: стала відома детальна програма фестивалю "Ніч у Львові 2017" 

Буде зручніше: в львівському ЦНАПі запустили окремий прийом дитячих документів 

"Поховання конкуренції": львівський туристичний альянс зробив заяву щодо скандалу з Ryanair 

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

  •  
Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах