Пограбування століття: у львівській галереї мистецтв зникли майже 500 експонатів

Новина - Події - Пограбування століття: у львівській галереї мистецтв зникли майже 500 експонатів

Новина - Події - Пограбування століття: у львівській галереї мистецтв зникли майже 500 експонатів

Події
17 серпня 2017 11:51

На початку року в Галереї мистецтв імені Бориса Возницького недорахувалися багатьох експонатів, зокрема стародруків. Про це Tvoemisto.tv розповів директор Музею мистецтва давньої української книги при Львівській галереї мистецтв імені Бориса Возницького Станіслав Волощенко. 

"Загальна недостача становить 455 одиниць. Пошуки стародруків досі тривають, як і конфлікт між чинним директором галереї Тарасом Возняком та його попередницею Ларисою Разніковою. Лариса Спаська, яка очолювала відділ стародруків, була звільнена. Книги в музеях кралися завжди і багато. Бували прикрі випадки, коли, наприклад, людина з фальшивим посвідченням СБУ виносила з бібліотеки імені Вернадського "Апостол" Івана Федоровича 1564 року. Для музейників такі крадіжки – надзвичайні втрати: таке відчуття, що хтось поцупив твою дитину", – розповів Борис Возницький.

Зараз музей закритий, відбувається реорганізація: спершу перейматимуть фонди, потім планується створити концепцію музею, який відповідатиме викликам сучасності. Коли оновлений музей відкриється, можна буде подивитись фото й порівняти – як було і як стало.

"Музей книги – це не лише місце зберігання стародруків, це місце зустрічі сучасної людини з давніми книжками та минулими поколіннями, які їх творили. Він повинен активно виходити у соціальні мережі, ставати ближчим і доступнішим для людей. Не досить просто розташувати предмети на полиці: експонати – це своєрідна форма комунікації. Ми будемо формувати композицію так, аби експонати говорили до відвідувача. Я хочу, щоб музей став місцем дозвілля для людей різного віку – від наймолодших до літніх", – додав директор Музею.

Дивись ще:

100 книжкових новинок: для кого вхід на Форум видавців у Львові буде безкоштовним 

Як формується ціна: восени за вивезення сміття львів'яни платитимуть в два рази дорожче 

Безвізова лихоманка: на Львівщині поставили рекорд по кількості перетинів кордону 

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах