Зручно і швидко: у львівській поліклініці запровадили онлайн-реєстрацію і електронні картки

фото: Львівська міська рада

фото: Львівська міська рада

Події
19 вересня 2017 17:36

У комунальній 4-тій міській поліклініці Львова, яка щодня обслуговує близько 1,5 тис. осіб, після успішного впровадження онлайн-реєстрації на прийом до лікаря, почали запроваджувати систему електронного документообігу, повідомили у прес-службі ЛМР.

Зі слів головного лікаря комунальної 4-ї міської поліклініки м. Львова Остапа Місюри, розпочати впровадження електронно-медичної системи, яка значно полегшує і пришвидшує прийом пацієнтів, вирішили з жіночої консультації, бо там молодий прогресивний колектив, який радо сприйняв цю ідею.

"Програма була розроблена під наші потреби – ми дуже довго спілкувалися з розробниками для цього і надали необхідну інформацію, яка має бути в амбулаторних картках: як має виглядати огляд пацієнтки, перелік можливих аналізів, діагнозів, патологій відповідно до чинного законодавства. Тут є всі необхідні дані – результати аналізів, оглядів, призначення. Усе можна швидко знайти і "підтягнути". Кожен лікар відділення має свій логін та пароль до системи, у якій є база даних пацієнток. Базу наповнювали декілька місяців, і зараз у ній є всі вагітні та диспансерна група. Інших пацієнток ми вносимо в базу тоді, коли вони вперше після впровадження електронних медичних карток приходять до нас на прийом", – розповідає акушер-гінеколог жіночої консультації комунальної 4-ї міської поліклініки Юлія Яблонська.

Зручно і швидко: у львівській поліклініці запровадили онлайн-реєстрацію і електронні картки фото

Пацієнти доступу до програми не мають, проте всі дані, які внесені в систему, лікарі можуть видати їм на руки роздрукованими. Так само аналізи, які приносять із собою жінки, медики сканують та додають до своєї електронної бази.

Впроваджувати сервіс розпочали у січні 2017 року, і здійснювали за кошти бюджету розвитку міста. Виконавцями проекту є Львівське комунальне підприємство "Міський центр ІТ" спільно з IT-компанією "Еleks", яка вже мала досвід розробки схожих програм для лікарів. Зараз кожен лікар має доступ до інтернету і забезпечений комп’ютеризованим робочим місцем. Також за позабюджетні кошти планують закупити багатофункційні пристрої для сканування та друку медичної документації.

"Всі процеси клініки – від прийому пацієнта до звітності до Міністерства охорони здоров’я, реалізовані в ІТ-системі. Працюючи на ринку як з державними, так і з приватними закладами з 2005 року, ми пропонуємо рішення, яке дозволяє підвищити ефективність роботи медичної установи", – говорить Петро Коновалов, директор компанії "Доктор Елекс", директор з розвитку бізнесу в Україні в компанії "Еleks".

Як зазначає головний лікар комунальної 4-ї міської поліклініки м. Львова Остап Місюра, в подальшому планують продовжити впровадження такого сервісу й у інших відділеннях поліклініки. "Пріоритетом є сімейна медицина. В цьому році міська влада виділила кошти, за які було закуплено 34 ноутбуки для всіх кабінетів сімейних лікарів поліклініки. Також маємо на меті впроваджувати електронний документообіг в лабораторії та діагностичних кабінетах, щоб об’єднати всі ланки лікувально-діагностичного процесу в єдине ціле", – наголошує Остап Місюра.

Зручно і швидко: у львівській поліклініці запровадили онлайн-реєстрацію і електронні картки фото 1

Варто зазначити, що електронно-медична картка пацієнта є одним із етапів реалізації інноваційного проекту "Е-медицина" в рамках Програми цифрового перетворення міста на 2016-2020 роки.

"Е-медицина – це одна із важливих складових концепції Smart city. Запровадження електронного документообігу, зокрема медичної картки пацієнта, є одним із етапів створення нових електронних сервісів для мешканців міста. Впровадження медичної інформаційної системи дає можливість легко формувати та редагувати медичну документацію, а також обмінюватись нею між працівниками закладу. Будь-які з цих документів можна експортувати і видавати пацієнтам у зручному для них форматі", – зазначає Андрій Вишневський, директор ЛКП "Міський центр ІТ".

Дивись ще:

Рекорд: після поїздки на дачу львів’янин виявив на собі 18 кліщів 

Невже дочекалися: до Голосківського цвинтаря у Львові збудують вулицю і пустять тролейбус 

Безкоштовно: львів'ян запрошують на майстер-клас із вуличного воркауту 

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах