Новина - Події - Майже втричі: кількість отруєних копченою рибою у Львові зросла
Як повідомила ZAXID.NET головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко, кількість постраждалих внаслідок харчового отруєння стрімко зростає.
Нагадаємо: Масове отруєння: у Львові 10 дорослих і дитина потрапили до лікарні
У Львівській обласній клінічній лікарні перебуває 30 осіб, ще двоє - у лікарні Пустомит. Серед хворих - п'ятеро дітей, наймолодшій з яких - лише 3 роки. У всіх стан наближається до важкого. Скарги: велика слабкість, температура до 40 градусів, нудота, блювота, діарея.
У пацієнтів діагностували гостру кишкову інфекцію. Відомо, що всі постраждалі їли гарячу копчену рибу, яку купили на ринку "Привокзальний". Як повідомили у Держпродспоживслужбі – продавчиня горе-товару напередодні купила 25 кг замороженої риби і в домашніх умовах її закоптила.
Приймати пацієнтів в інфекційній лікарні почали ще з п’ятниці. За ніч по допомогу звернулося 6 пацієнтів. Вранці у суботу - ще дев’ять. Зараз на лікарняних ліжках 28 хворих, з них четверо дітей.
"Всі пацієнти поступали в стані середньої тяжкості, наближеному до тяжкого. Всі скаржились на підвищення температури тіла, на нудоту, на блювання, на біль в животі, на рідкий стілець, на загальну слабкість", – розповів заступник головного лікаря Ігор Берник.
У пацієнтів діагностували гостру кишкову інфекцію. Всі постраждалі їли скумбрію гарячого копчення. Рибу по-домашньому купили на продовольчому ринку у Львові.
"Чоловіка сестра купила рибу на "Привокзальному" ринку. Ми разом повечеряли цією рибою. По кусочку з’їли. І вже вночі стало нам погано. Спочатку мені. Чоловіка сестри "швидка" забрала о восьмій ранку", – сказала госпіталізована Ірина Лисюк.
"Я би не сказала, що вона була якась погана чи що, але воно дійсно від риби, бо більше не було від чого, щоби дало такі симптоми", – додала інша постраждала Ірина Павлюк.
Продавали рибу у закритому павільйоні ринку. Продавчині у суботу тут вже не було. Спеціалісти Держпродспоживслужби вже взяли аналізи, чекають результати. Відомо, що за даним фактом відкрили кримінальне провадження за статтею 325 ч.1 ККУ – порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням.
Санкція статті передбачає штраф 1700 грн або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.