Нове життя: у Львові пересаджуватимуть органи померлих

Новина - Події - Нове життя: у Львові пересаджуватимуть органи померлих

Новина - Події - Нове життя: у Львові пересаджуватимуть органи померлих

Події
19 грудня 2017 14:49

У 2018 році в Україні стартує пілотний проект із трансплантації органів від померлих донорів. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна".

Проект розпочнуть із пересадки нирки, яку будуть апробувати на базі чинних Центрів трансплантації. 

"Поки що ми говоримо про апробацію системи в шести центрах, де теоретично можна проводити трупну трансплантацію: Запоріжжі, Києві, Дніпрі, Харкові, Львові та Одесі. Там вже існують певні списки очікування, фахівці. Хоча спеціальна апаратура для констатації смерті мозку є не скрізь. Та й анестезіологів ще треба навчити працювати з нею, адже вони цього раніше ніколи не робили", – розповів Лінчевський.

За його словами, нині Запоріжжя – єдине місто в Україні, де проводять трансплантацію від померлих донорів, а це всього 4-6 пацієнтів на рік. Із 1 січня в інших містах система не запрацює в повному обсязі, оскільки за закон про трансплантацію поки що проголосували тільки в першому читанні.

"Мотивована та організована лікарня може проводити трансплантацію від неродинного донора вже зараз, але їй це буде зробити набагато складніше. А новий закон одзволить вирішити багато організаційних питань", – пояснив заступник міністра.

Але на 2018 в бюджеті вже закладені 112 млн грн на проект із трансплантації нирки.

"Ми передбачили в бюджеті на 2018 рік кошти на пересадку нирки. Приблизно такі ж суми плануються на наступні два роки. Але відверто кажучи, успіх цієї програми залежить від роботи на місцях, від лікарів та керівництва мед закладів. Міністерство робить усе, від себе залежне: готує нормативні акти, переконуємо в необхідності прийняття закону, добиваємося фінансування, розробляємо порядок його використання тощо. Нам ще доведеться навчитися мотивувати лікарів та лікарні",– зазначив Лінчевський.

Дивись ще:

У Львові відкрили перший в Західній Україні Центр трансплантації кісткового мозку

Відеофакт: львівська водійка прокляла поліцейського

Зате 5 гривень: львівська маршрутка заросла мохом

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах