Забудь про автомобіль і Європу: коли і як каратимуть львівських неплатників аліментів

Новина - Події - Забудь про автомобіль і Європу: коли і як каратимуть львівських неплатників аліментів

Новина - Події - Забудь про автомобіль і Європу: коли і як каратимуть львівських неплатників аліментів

Події
20 лютого 2018 12:34

В Україні набули чинності зміни до закону, які збільшують відповідальність злісних неплатників аліментів. Ті, хто сумлінно платить, жодного дискомфорту від нововведень не відчує. Натомість люди, які заборгували дітям більше, ніж за півроку, уже не зможуть почувати себе вільно. За таке порушення не можна буде виїхати за кордон, вилучатимуть водійські права, заборонять полювати і користуватися зброєю. Крім того, боржників можуть залучати до соціальних робіт. А виручені за це гроші скеровуватимуть на погашення заборгованості.

Як розповіла "Львівській газеті" начальниця Головного управління юстиції у Львівській області Іванна Смачило, раніше в Україні також були методи впливу, однак їх було недостатньо. Більшість людей, які систематично не сплачують аліменти, насправді мають можливість це робити. Однак їхні заробітки або не легалізовані, або ж статки зареєстровані на родичів. Тому й не існувало законних варіантів стягнень заборгованості. Відтепер усі обмеження державний виконавець має право застосовувати без суду, самостійно виносячи постанову. Таких постанов від 6 лютого у Львівській області вже винесли близько двох тисяч.

Поки що обмеження не застосовували, адже процедура передбачає, що спочатку боржнику повідомляють про постанову щодо нього, а тоді він має право протягом 10 днів її оскаржити. Однак у цей час виїхати за кордон цій людина не вдасться.

Важливо, що реєстр юстиції буде взаємодіяти із реєстрами інших установ. Відповідно, якщо державний виконавець вніс у базу неплатника аліментів, то це автоматично побачать прикордонники, що і призведе до невиїзду за кордон.

Так само при зупинці автомобіля зможуть вилучити права.

"Однак поки що цей процес налагоджується. Зараз ми обмінюємось паперовою документацією", – пояснила чиновниця.

Винятки

Якщо людина заробляє на життя водінням, звісно, позбавити її прав не зможуть. Так само важко буде застосувати нові методи, якщо боржник не має можливості сплачувати аліменти, а через стан здоров’я не може виконувати громадські роботи. В такому випадку Іванна Смачило рекомендує брати довідку у виконавчій службі, з якою звертатися в соцзахист.

"Таким чином можна отримати бодай якусь матеріальну допомогу. Залежно від віку дитини, це в середньому 900 гривень. Так, невеликі гроші, але якщо є така гарантія, то варто нею скористатися", - каже вона.

Загалом відсоток боржників, які дійсно не можуть платити, є невеликим.

Цікаво, що в реєстрі неплатників є і жінки. Однак їх мало – менше 10%.

ДИВИСЬ ЩЕ:

Забудь про Європу: неплатникам аліментів заборонять виїжджати за кордон

Львів'янину на замітку: в Україні збільшились аліменти на дітей

Львів'янину на замітку: що змінилось у правилах виплати аліментів

Новини України та світу 20 лютого

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах