Перелік: МОЗ затвердило послуги сімейних лікарів

Новина - Події - Перелік: МОЗ затвердило послуги сімейних лікарів

Новина - Події - Перелік: МОЗ затвердило послуги сімейних лікарів

Події
28 березня 2018 13:43

МОЗ затвердило документ, який регламентує роботу терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів. Уже з 1 липня абсолютно усі заклади первинної медичної допомоги мають керуватися цим документом, повідомляє zaxid.net.


Нові обов’язки сімейного лікаря, терапевта чи педіатра


Терапевти, педіатри та сімейні лікарі спостерігатимуть за станом здоров’я, ставитимуть діагнози та лікуватимуть найбільш поширені хвороби, травми, отруєння.

Вони також вестимуть пацієнтів із хронічними захворюваннямита станами.

За потреби лікар дасть скерування до фахівця вторинної чи третинної допомоги – ЛОРа, ендокринолога, хірурга тощо – чи буде консультуватися з ним щодо лікування.

Лікар також надаватиме невідкладну допомогу при гострому розладі фізичного чи психічного здоров’я, якщо не потрібно екстреної, спеціалізованої або високоспеціалізованої меддопомоги.

Лікар вчасно виявлятиме ризики для здоров’я. Він проконсультує, як поступово звільнитись від шкідливих звичок, де знайти додаткову допомогу і перейти на здоровий спосіб життя.

У компетенції лікаря "первинки" – спостереження за здоровою дитиною, неускладненою вагітністю й окремі послуги паліативної допомоги.

Лікар також видаватиме довідки, листок непрацездатності, скерування для проходження медико-соціальної експертизи тощо.


Як записатися на прийом


Записатися до лікаря можна буде особисто, телефоном, електронною поштою чи іншими доступними засобами. За потреби лікар може виїхати до пацієнта додому. Потребу виїзду лікар і пацієнт вирішують разом. Мова йде не про екстрену допомогу – служба "швидкої" працюватиме у звичному режимі.

Якщо лікар у відпустці чи з інших причин не може прийняти пацієнта, то заклад охорони здоров’я має забезпечити заміну і заздалегідь повідомити його пацієнтів.


Скількох людей може обслуговувати один лікар


Згідно з порядком, оптимальний обсяг практики для сімейного лікаря складає 1800 пацієнтів, терапевта – 2000, педіатра – 900. Проте залежно від демографічних, інфраструктурних та інших особливостей населеного пункту кількість пацієнтів може змінюватися.

Доцільність підписання декларацій з більшою кількістю пацієнтів буде узгоджуватися під час укладання договору медзакладу з Національною службою здоров’я. Наприклад, якщо сімейний лікар працює у селі, де мешкає більше 2000 людей, то усі жителі зможуть обслуговуватись у нього.

Без медичної допомоги не залишиться ніхто.

ДИВИСЬ ЩЕ:

Покрокова інструкція: як укласти угоду з лікарем

Медреформа в дії: у комунальній поліклініці Львова чоловік отримав чек за медогляд

Дочекалися: в Україні скасували талони на запис до лікаря

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах