Погано виглядаєш: оприлюднені результати дослідження здоров’я львівських школярів

Новина - Події - Погано виглядаєш: оприлюднені результати дослідження здоров’я львівських школярів

Новина - Події - Погано виглядаєш: оприлюднені результати дослідження здоров’я львівських школярів

Події
28 березня 2018 17:44

Працівники кафедри педіатрії Львівського національного медуніверситету ім. Д. Галицького оприлюднили шокуючі результати дослідження здоров’я 70 тисяч школярів із 115 шкіл Львова.

Для початку, медичні фахівці розробили анкету, в якій 89 доволі простих запитань. Скажімо, чи снідає дитина перед школою, чи скаржиться на болі в животі, нудоту, втомлюваність, скільки годин проводить у школі, чи на одній лінії плечі дитини тощо. Відповіді на запитання давали батьки разом з дітьми.

"Стан здоров’я школярів, відповідно до всіх досліджень, які проводилися не лише у Львові, а й в Україні ( Києві, Харкові, Полтаві) наближається до критичного. Він був критичний ще 5-7 років назад і нічого у кращий бік не змінюється. Якщо більшість дітей, які ідуть до школи, є відносно здоровими і не мають хронічних захворювань, то за даними Київського інституту педіатрії, акушерства і гінекології, то лише 5% випускників залишаються здоровими. Інші мають хронічні захворювання, а дехто й два-три. Школа перетворюється на місце, де дитина втрачає здоров’я", - розповів zaxid.net професор кафедри педіатрії ЛНМУ ім.Д.Галицького Сергій Няньковський.

Найпоширенішою скаргою школярів є втома. На неї нарікає 64,1% першокласників і 82,7 % учнів випускних класів. Доволі часто школярі скаржаться на біль у животі – понад 50% першокласників, майже 60% - п’ятикласників і 37,5% випускників. Серед інших скарг – нудота, відрижка, головний біль, проноси, закрепи тощо.

Тепер дуже важливо вчасно відреагувати на ці скарги. Кожне захворювання, як пояснив професор Сергій Няньковський, проходить певні етапи. Спершу з'являються так звані функціональні розлади, коли ще нема структурних змін, скажімо, в травній системі, але вже десь щось порушується. Такий стан може тривати місяць–два, рік, два, три. У цей час ці проблеми доволі легко вирішуються корекцією харчування, стилю життя, вітамінними, рослинними добавками. І тоді захворювання далі не розвивається, не переходить у хронічні форми. Та коли ці функціональні розлади пропустити, далі йде період структурних змін і тоді вже повністю вилікувати дитину дуже складно. А у школі пропускається саме цей етап, коли допомогти дитині легко.

Як повідомив співкоординатор проекту "Здорові діти" Олександр Єгоров, за підтримки управління освіти, у Львові обируть три школи у різних районах міста, в яких реалізують другий етап проекту "Здорові діти". А згодом, якщо він пройде успішно, можливо, реалізують й в інших школах Львова.

"Я – оптиміст. Перший схожий проект ми впроваджували у 2002 році. У школах, на яких розповсюджувався цей проект, дітей, що входили до групи ризику, додатково оглянули. Тих, кому потрібно, скерували на обстеження й після нього призначали відповідне лікування, дали конкретні рекомендації. Результат – захворюваність серед школярів впродовж року зменшилася втричі", - каже професор Сергій Няньковський.

У рамках цього проекту також хочуть створити для кожного учасника особистий віртуальний кабінет, на який вже на початку літа надійдуть результати дослідження та профілактичні рекомендації. Згодом батьки зможуть ставити запитання, які стосуються здоров’я сина чи доньки, а лікарі даватимуть на них відповіді.

Дивись ще:

Побавився балончиком: у львівській школі постраждали десятеро учнів

Вибирай сам: львівські школярі зможуть самостійно складати своє меню

Випав з вікна: як покарали львівську вчительку за смерть третьокласника

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах