Який штраф: львівські муніципали перевіряють собачі жетони

Новина - Події - Який штраф: львівські муніципали перевіряють собачі жетони

Новина - Події - Який штраф: львівські муніципали перевіряють собачі жетони

Події
27 квiтня 2018 11:44

У Львові працівники "Муніципальної варти" перевіряють, чи зареєстрували господарів своїх домашніх улюбленців у єдиній міській базі.

Якщо собаки у реєстрі немає – власник отримує попередження. Муніципали пояснюють: краще людей інформувати, аніж штрафувати. Бо максимальне адмінпокарання за відсутність реєстрації – лише 51 гривня, повідомляє zaxid.net.

Чотирирічна Нейла вже рік носить спеціальний жетон реєстрації. Власниця собаки розповідає, що досі у нагоді він не став, собака породи кана-корсо дуже чемна і від господарів не тікає.

"Я вважаю, що треба виконувати закони певні і тому собака була зареєстрована. Закинули документи через інтернет, прийшли, взяли. Все", – пояснює власниця собаки Наталія.

Трапляються господарі, чиї собаки мають жетони, але з різних причин на прогулянку їх із собою не беруть.

"У мене він є вдома. З собою не ношу, бо нема такої потреби. У мене собака завжди гуляє у вольєрі, то я її тримаю на поводку і ніколи не відпускаю в парку", – каже власник собаки Михайло.

Киянин Ігор мешкає у Львові тільки півроку. Щодня гуляє із лабрадором Луною на майданчику, неподалік від дому. Про реєстрацію тварин чує уперше від журналістів.

"Ми просто не місцеві. Тільки недавно живемо у Львові. Тому про це нічого не чули. Напевно, після розмови з вами, ми подивимось, як зареєструвати собаку. Тому що вона – це член нашої сім’ї, і якщо ми її загубимо, будемо сумувати", – розповів власник собаки Ігор.

Працівники "Муніципальної варти" інформують львів’ян про необхідність реєстрації собак. Роблять це переважно у центральній частині міста.

"Більше зусиль і матеріальних витрат виходить, ніж того штрафу і змісту воно, все одно, мало дає. В даному випадку, все ж більше потрібна нашим людям профілактика", – пояснив директор ЛКП "Муніципальна варта" Роман Хом’як.

Реєструють тварин на основі ухвали міської ради, яку погодили два роки тому. Зараз у базі 14 тисяч домашніх улюбленців. Зареєстровану тварину не тільки буде легше знайти, це ще й безпека самих львів’ян.

"Яку тенденцію ми помітили: приблизно 50% власників тварин, які їх реєстрували, практично ніколи не робили щеплень. А це є безпека для оточуючих, безпека від спалаху сказу, різних небезпечних інфекцій", – пояснила директорка ЛКП "Лев" Оксана Кошак.

У Львові є 20 ветклінік, де можна зробити жетони.

ДИВИСБ ЩЕ:

Лапи і хвіст – ось мій документ: на львівському ринку торгує кіт

Ніяких жартів: у Львові оголосили вакансію... музейного кота

Власники котокафе у Львові розповіли, чому насправді його закрили

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах