Дістали з-під асфальту: зі знайдених у Львові єврейських надгробків створять стіну пам’яті

На вулиці Барвінок у Львові ще лишається багато мацевів

На вулиці Барвінок у Львові ще лишається багато мацевів

Події
19 липня 2018 16:35

Єврейські надгробки, які знайшли під час ремонту вулиці Ганни Барвінок, планують впорядкувати в окремий меморіал на Янівському цвинтарі. Про це в коментарі Tvoemisto.tv розповів керівник організації "Хесед Ар’є" Олександр Назар.

 "На вулиці Барвінок ще лишається багато мацевів. Те, що могли – ми дістали. На інші потрібні гроші, бо треба наймати техніку. Ці надгробки впорядкують на Янівському цвинтарі. Надгробки зберуть докупи, створять стіну пам’яті, куди вмурують надгробки, але все залежить від грошей. Швидко це не робиться: можливо рік-два. Заховання людей, чиї надгробки знайшли, існують, де саме – ми достеменно не знаємо. Можливо, на похованнях зараз прокладена дорога чи стоїть якийсь завод", – розповів Назар.

За його словами, у Львові мацеви вмуровані не тільки у дороги. Організація "Хесед Ар’є" планує домовлятися з районними адміністраціями про співпрацю у їх виявленні та збереженні. Загалом мацеви можна знайти на вулицях Чехова, Личаківській, у подвір’ї Тюрми на Лонцького та біля Краківського ринку.

"Якщо вдасться домовитись – то все буде добре, якщо ні, то надгробки просто викинуть як будівельне сміття. Адміністрація може ставитись по-своєму до цього питання, але роботи виконують робітники. Деколи працює важка техніка, що може копати все докупи та викидати навіть не зауважуючи", – додає він.

Нагадаємо, під час ремонту вулиці львівські комунальники натрапили на несподівану знахідкуВ організації "Хесед Ар’є" назвали імена євреїв, які їм вже відомі.

ДИВИСЬ ЩЕ:

Неймовірна знахідка: у Львові з-під асфальту дістали півтори сотні єврейських надгробків

Невідомий Львів: 10 фактів про головний універмаг міста

Будинок з історією: у Львові продають старовинну віллу

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах