Лев, що прокидається: де у Львові буде нова скульптура

У Львові встановлять скульптуру. Фото: 032.ua

У Львові встановлять скульптуру. Фото: 032.ua

Події
24 липня 2018 16:55

У мерії Львова підтримали рішення про внесення змін до переліку об’єктів, видатки на які у 2018 році будуть проводитись за рахунок коштів бюджету розвитку. Про це VG Львів повідомили у прес-службі Львівської міської ради. Зокрема, депутати погодили виділення з бюджету коштів на відзначення сотої річниці створення Західноукраїнської Народної Республіки.

Спорудити мистецьку композицію мають на вулиці Городоцькій.

Передбачається, що скульптурна композиція включатиме в себе фігуру Лева, що пробуджується, яку запозичать з герба ЗУНР. Це також буде алегорією на молоду країну, що зародилася на уламках Австро-Угорської імперії.

Візуалізація: 032.ua

Візуалізація: 032.ua

Бронзовий триметровий Лев стоятиме на блоках дикого каменю та підніматиметься по них угору. Між каменями на рівні землі розмістять виноградну лозу з гроном ягід, як символ жертовної крові українських бійців за незалежність, яка дала життя Українській державі. Загальна висота композиції становитиме 4,5 метра. Ділянку також оформлять фоновим і декоративним освітленням, газони обгородять картеновою сталлю, а територію замостять гранітною плиткою та базальтовою бруківкою.

До того ж, з інших галузей "перекинуть" кошти на співфінансування робіт на об’єктах галузі освіти і охорони здоров’я; закупівлю мультибордів для львівських шкіл. Наразі суму коштів, які переспрямують з інших об'єктів, не уточнили.

Додамо, що період утворення ЗУНР є важливим етапом у історії українського державотворення ХХ століття. На Галичині уже майже 100 років відзначають щороку 1 листопада День Листопадового Чину.

Нагадаємо, що на Львівщині до відзначення сотої річниці створення Західноукраїнської Народної Республіки встановлюють уніфіковані пам'ятні знаки та інформаційні таблиці загиблим воїнам УПА, Січовим Стрільцям і бійцям УГА, планують встановити пам'ятні хрести у населених пунктах області.

ДИВИСЬ ЩЕ:

Відеофакт: біля каплиці Боїмів у Львові встановили вроцлавського гнома

Ти подивись на них: підбірка фото крижаних скульптур з площі Ринок

У Львові скульптори створять найбільший у світі портрет Франка

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах